ATI

martor SERVICE & si cel cu semnul exclamari intrun bec

9 posts in this topic

salutare tuturor in primu rand , am o intrebare pt persoana care stie ce inseamna si cum pot reseta martorul SERVICE ,in primu rand ce poate fi si al doilea rand cum il pot opri sa nu se mai aprinda ? va multumesc pt raspuns ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remediind problema pe care ţi-o sesizează. ;D

Dacă te interesează doar să stea stins, fără să remediezi problema pe care ţi-o indică, îl poţi scoate de tot din bord şi, aşa, vei fi sigur că rămâne neaprins pe veci... hehe

Dacă te interesează să remediezi problema, spune despre ce maşină vorbim (an, motorizare), spune istoricul, cel recent măcar şi ce alte eventuale manifestări mai are. Ai vreun mesaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventual pune o poza cu martorul.Oricum..daca e model vechi,ph1 verifica nivelul de la lichidul de frana.Pentru modelele noi...habar nu am.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remediind problema pe care ţi-o sesizează. ;D

Dacă te interesează doar să stea stins, fără să remediezi problema pe care ţi-o indică, îl poţi scoate de tot din bord şi, aşa, vei fi sigur că rămâne neaprins pe veci... hehe

Dacă te interesează să remediezi problema, spune despre ce maşină vorbim (an, motorizare), spune istoricul, cel recent măcar şi ce alte eventuale manifestări mai are. Ai vreun mesaj?

Nu exista urma de mesaj dom Doctor.Este vorba de un s40 din '97 ,1.9 td.(daca tin bine minte)

@Ati pentru a primi informatii ,te rog sa scrii datele la profil.

Pentru resetare gasesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

...se poate rezolva mult mai simplu si mai rapid. Ba chiar si mai ieftin.

Aplica o bucata de banda neagra peste ceasul de bord in zona martorului luminos buclucas.:D

Edited by pc80034

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! am si eu aceeasi problema la un s40 din 2002. martorul service sta aprins vreo 2-3 minute, apoi dispare si cel cu semnul exclamarii la fel, dar nu mereu. masina in rest merge bine, nicio problema si becul e asa de vreo luna. se poate sa fie ceva cu el iar masina sa n-aiba nimic de fapt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! am si eu aceeasi problema la un s40 din 2002. martorul service sta aprins vreo 2-3 minute, apoi dispare si cel cu semnul exclamarii la fel, dar nu mereu. masina in rest merge bine, nicio problema si becul e asa de vreo luna. se poate sa fie ceva cu el iar masina sa n-aiba nimic de fapt?

Martorul Service te avertizeaza ca s-au facut nr de kilometri sau de luni si trebuie sa faci revizia. Nu semnaleaza vreo problema tehnica. Exista modalitati de resetare descrise pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martorul Service te avertizeaza ca s-au facut nr de kilometri sau de luni si trebuie sa faci revizia. Nu semnaleaza vreo problema tehnica. Exista modalitati de resetare descrise pe forum.

aa ok multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now