alicaron

Masina noua

5 posts in this topic

Salut!

Vreau sa imi achizitionez o masina Volvo (s60 D5 summum + cateva optionale) noua, pretul final calculat de mine in functie de datele de pe site-ul romanesc se ridica pe undeva pe la 45-47 mii euro cu totul.

Am mai multe intrebari, printre care ar fii:

Cu ce trebuie sa vin pregatit in momentul in care ma voi prezenta pentru a comanda masina?

Care este perioada de asteptare?

La cati kilometrii se fac reviziile si in ce constau acestea?

Cat aproximati ca ma va costa aceasta masina in primii 100.000 km? (din punct de vedere al serviceului... al intretinerii in general)

Unde pot gasi o lista cu preturile pieselor originale volvo?

In ce consta garantia?

P.S.

Ce modalitati de plata acceptati? (cash,card...)

Astept un raspuns!

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In momentul im care m-am inscris pe acest forum am facut-o pentru ca am crezut ca aici voi gasi acei oameni competenti sa imi raspunda la intrebari si sa imi aduca lamuriri in legatura cu ceea ce ma intereseaza, bine inteles acestea la un standard european catre care cu totii tanjim...

Si mai am o intrebare: Oare acei "reprezentanti" Volvo, de ce nu sii dau interesul?...sau e doar vorba de incompetenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acesta este un forum al POSESORILOR de masini VOLVO.

E adevarat ca sunt membri care lucreaza la dealeri VOLVO, acestia putandu-ti da informatii utile dar o vor face in limita timpului lor liber si daca doresc.

Poti de asemenea sa scrii un mail direct unuia din dealerii VOLVOdin tara. Sunt sigur ca vei primi informatii folositoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu ma intelegi gresit, dar te asigur ca nu este prima oara cand incerc sa aflu ceva despre aceasta marca si toti dau din colt in colt...chiar si la reprezentantele pe la care am trecut....

Poate ca e ceva in neregula cu mine.....pt ca altfel nu inteleg....

De aceea spun ca, din ceea ce mi s-a intamplat mie pana acum, reprezentantii cu care am stat eu de vorba au dat dovada ori de "rea vointa" ori de lipsa de experienta,ca sa nu spun altfel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mircea,

Eu lucrez la Primus Auto (Dealerul de Bucuresti).N-ai numar de telefon in profil. Al meu este 0742.35.96.35. Da-mi, te rog, un apel si...hai sa iti raspund la intrebari. Nu-i vorba de rea vointa, insa dupa cum a spus Alex timpul e scurt si intru aici destul de rar, din pacate. Cat priveste clelelalte incercari ale tale de a contacta un Dealer...sfideaza soarta si mai incearca o data  ;)

Best,

Horia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now