Midnight Caller

Cafeneaua (infr)actorilor

23 posts in this topic

    Dragi colege si colegi, la cererea "publicului" am infiintat o noua sectiune de discutii libere,  si tot ce mai poate insemna un off-topic. Va rog folositi-o cu incredere pentru  :whip::violent5::argue::occasion14: sau  :director:

    Multumim pentru intelegere  :angel9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai ramas cumva vreun loc de presedinte sau vicepresedinte ca nu ma supar?  :D)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Cautam, si daca nu gasim inventam... Cum te-am putea uita tocmai pe tine ?  :toothy9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-i duca la dracu pe toate jigodiile astea umane care ne conduc si care sunt premiati daca fura sau comit infractiuni!!!!!! O tara de rahat!!!! (politic vorbind)

 

   Scuze, dar nu ma mai pot abtine.... :violent1:

  Cetateanul EUROPEAN Alin Budulan!  :protest:

p.s. Mai am si altele, dar poate sunt si minori care citesc.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar putea sa ne pupe'n  :pottytrain2:, dar nuuuu... ei ne  :sex:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine zis, cetateanul model e ala care isi da  :pottytrain2: si zice, da-i baieti ca mai pot duce.... CE TARA E ASTA????? :pottytrain3:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un singur lucru  mai poate salva tara asta ......vree-o 20-30 de nucleare ....dupa care dezinvectie totala .....si construit numai Mall-uri si parcari  :angel12:

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Vorba unui coleg de munca... Bucurestiu' asta o sa arate bine numa' daca-l demolam pe tot si-l reconstruim. Apropo de demolat, ce se mai aude cu Orban ? S-a facut o gramada de tam-tam pe tema asta, au gasit pana la urma "victima" ? Ca se auzise de o fatuca parca, dar parintii refuzau sa faca plangere... De ce oare ? Ma intreb ce-o sa-si ia fatuca cu "atentia" de la domnu' ministru  :thefinger:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tovarasul Orban a platit 3000 Euro si le-a promis o casa de pe la RAPPS. Mie scarba de jigodiile astea!!!! Aia fomisti au acceptat, spirit civic in ROMAN e atata cat costa spaga.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auzisem ca RAPPS-u' o sa se cam desfiinteze. Asa ca tot aia saracii raman fara ciocolata... Ce dai, aia-ti da D-zeu inapoi  :pottytrain5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai sa ne gandim la niste solutii realiste si nu la chestii de genul bombe atomice sau alte alea! 10 -20 de bombe atomice ar face teritoriul acesta de nelocuit pt o perioada lunga de timp. hai sa ne gandim la ceva constructiv!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai sa ne gandim la ceva constructiv!  ;)

Si eu ce am spus ?.........sa se faca parcare toata romania .....nu ti se pare constructiv ? :tongue3:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Absolut d'accord... Lasam masinile aici si emigram sa vindem mici in Congo  :thefinger:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba mai mult trecem la biciciclete ca ale sunt mai bune :iroc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. oare daca esti ministru si faci accident cu bicicleta - spaga e mai mica?

2. in fine, azi e 21.....ce-o fi fost: revolutie sau lovitura de stat?

io incep sa cred ca am scapat la mustata de nu am ajuns ca cehia si slovacia dupa revolutie; nici chiar dupa 13-15 iunie de la tg. mures...deci si lovitura de stat si revolutie zic eu.

3. in alta ordine de idei.....ce cadouri ati luat prietenelor/ sotiilor voastre?..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@S40 ori la ora la care scriu sunt rau ametit ori nu inteleg nimic din ce scrii. pana la urma care e treaba cu revolutia. Intrrebara ta e a fost sau nu? pai omule in ce tara traim noi acum. Nu mai conteaza ce a fost acum n ani. conteaza ca acum suntem bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut fratilor! stau si ma gandesc cateodata la o chestie ce se discut f mult la ora actuala! de ce ar deveni o regiune separatista? care ar fi avantajele de a deveni independent? ca tot se vorbeste de kosovo! noi avem mai mult de 100 de ani de cand ne-am declarat independenta la 1877 si mai e putin si se fac 90 de ani de la unirea cu transilvania. hai sa ne gandim daca toata energia asta consumata pt a realiza aceste lucruri a meritat. eu inclin sa cred ca nu! personal dupa acesti ani as fi preferat ca la 1 decembrie sa ne fi alaturat si noi cei din vechiul regat transilvaniei. daca popoarele ce faceau parte din imperiul austriac ar fi avut intelepciunea sa pastreze imperiul cu totul alta era situatia. de fapt, stiti care cred ca e treaba cu independenta? niste baieti devin lideri si cica lupta pt independenta unui popor. cred ca de fapt ei urmaresc avantaje personale deoarece dupa ce poporul isi va obtine independenta acei baieti vor pune mana pe putere si automat pe bani. asta e realitatea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lumea tinde spre globalizare. Ne dam si noi cu parerea si nu vom sti de fapt niciodata ce ni se intampla. Jocurile se fac de altii... iar noi suntem marionetele acestor "papusari". De aici apare frustrarea. Personal, cred insa, ca e mai importanta notiunea de OM decat aceea de nationalitate. Ideea de NATIONALITATE... reapare insa atunci cand una dintre natiunile concurente incalca notiunea de OM (pentru ca face abstractie de valorile culturale, sociale, umane ale celuilat si... il inferiorizeaza pentru a-l subjuga economic sau social). Asta pentru ca OMUL se dezvolta spiritual in cadrul unei NATIUNI si apar legaturi sentimentale. Nu e cazul sa dam aici definitia natiunii. Cand va exista o singura natiune... nu vor mai fi probleme de ordin ideologic si cultural. Omul isi va gasi identitatea in cadrul umanitatii. Suntem insa departe de acel punct. Sa ne gandim cum au evoluat formatiunile sociale in decursul istoriei? Ganditi-va ca problemele umanitatii acum... sunt mult mai grave. Cred ca cele mai grave sunt incalzirea globala si poluarea, care sunt interdependente. Nu mai vorbesc de razboaie, de cele mai multe ori in scopul sustinerii intereselor economice ale marilor puteri. Oare pentru acestea nu va exista DOAR O SOLUTIE... GANDITA DE OM, PENTRU UMANITATE, DACA VREM CA ACEASTA PLANETA SA MAI EXISTE. Nu am nimic cu ungurii, nemtii, rusii, chinezii, americanii, arabii. Vinovati sunt cei care exploateaza ideea de natiune, manipuland OMUL, pentru a-si duce la indeplinire interesele lor meschine. Spun asta pentru a aplana dispute nationaliste inutile. Ele sunt modalitate de diversiune. V-ati gandit ca disputele nationaliste sunt alimentate de unii pentru a-si mentine status-quo-ul, pentru a nu pierde controlul asupra lumii, daca umanitatea s-ar uni? DIVIDE ET IMPERA, NU?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu o solutie:  le declaram razboi americanilor, vin aia ne fac praf si apoi construiesc la loc cum trebuie...

  P.S.  Ce dracu facem daca-i....batem? :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm

Interesant subiect.

Eu cred ca, desi omul este considerat o fiinta superioara, este de fapt cea mai josnica fiinta de pe pamant. Pentru ca, cu cat are mai multa putere, cu atat se va folosi mai mult de ea in interes personal. In ziua de azi un om puternic este considerat un om cu bani. O tara puternica este considerata o tara cu o putere economica ridicata, adica si in aceasta situatie totul se rezuma la bani. Caz in care sa uita de principii si se face tot posibilul pentru valorificarea acestui "avantaj". Nici o alta fiinta de pe pamant nu gandeste astfel. Asa se intampla de exemplu acum in Irak, unde SUA vrea doar petrol desi invoca tot felul de motive stupide(independenta in regiune).

Avantajul de a fi independent este acela ca nu esti dominat si nu depinzi de nimeni. Dezavantajul cel mai simplu ar fin cazul unui conflict armat unde imediat vei fi distrus, pentru ca esti mic printre cei mari.

Din acest motiv ma bucur ca romanii au fost inteligenti cand a fost revolutia si nu au apelat la ajutorul americanilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate,nu au apelat la americani sa nu trebuie sa le plateasca transportul ca ne ruinam...asa ca am apelat la vecinii nostri rusii....ca e mai aproape... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu v-a bateti capul Oameni buni . Nu stiti ca ciinele mare  :stop: si ala mic se uita!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now