Sign in to follow this  
Followers 0
adrian constantin

Informatii despre cutia automata la S60

5 posts in this topic

salutare vreau sami iau un volvo s60t5 cutie automata 235000 km din 2001 si imi fac griji sa nu ma lasa cutia cu toate ca lam condus si merge snur va multumesc si astept oiniile voastre

Edited by lik2008
Te rog ca data viitoare cand ai de intrebat ceva sa faci un topic nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, daca cei care au condus masina au mers linistiti si uleiul din cutie a fost schimbat la timp, nu ar trebui sa intampini probleme !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, daca cei care au condus masina au mers linistiti si uleiul din cutie a fost schimbat la timp, nu ar trebui sa intampini probleme !

e normal ca atunci cand schimbi din d in r sa fac un fel se soc mic ?am conduso azi si merge suer bine dar ma mcina intrebarea asta ms mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Socul la schimbatul din D in R sau invers, cat si din inferioara in superioara sau invers este de la blocul de valve ( blocul hidraulic ), una din electovalve nu mai lucreaza in parametri normali ! Ai putea incerca cu un schim de ulei la cutie, dar nu mereu da rezultate !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Socul la schimbatul din D in R sau invers, cat si din inferioara in superioara sau invers este de la blocul de valve ( blocul hidraulic ), una din electovalve nu mai lucreaza in parametri normali ! Ai putea incerca cu un schim de ulei la cutie, dar nu mereu da rezultate !

ms mult asa am sa fac si o sa vad atunci cum sta treaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0