Sign in to follow this  
Followers 0
ateo

POMPA SERVO!

4 posts in this topic

Salutare volvisti! Sper ca ati avut un Craciun fericit alaturi de iubitele voastre masini!

Masinuta mea (Volvo S60 2,0T my 2002), mi-a facut o surpriza neplacuta. Mi s-a stricat pompa de servo!

Chiar nu stiu de ce. Ce ma sfatuiti? Exista posibilitatea sa se repare aceasta pompa, sau trebuie una noua? Daca trebuie una noua, cam cat ar costa? Si a treia intrebare, nu are nici unul dintre voi o pompa de servo pentru acest model de Volvo pe care sa o pot achizitiona?

In caz ca nu ne mai auzim, va urez de pe acum Un An Nou Fericit si cu cat mai multi kilometrii la bord!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi suna maine pe cineva care are un S60 dezmembrat totusi vreau o serie dupa pompa masini tale, sa vedem daca este aceiasi serie ca pt.D5.Daca corespunde vorbesti cu el si o trimite la Oradea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S40-ul meu, motor Renault 1,9 TDI m-a costat 100 E o pompa (relativ) noua de la dezmembrari. Din pacate cica nu se poate repara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand LA MULTI ANI!!! Un 2008 in care sa ninga cu noi aparitii Volvo!!!

Ei bine, nu stiu ce s-a intamplat cu pompa, ca asa dintr-o data, dupa ce am reumplut rezervorul de plastic pt. lichid de servo, nu a mai facut nici un zgomot, nu a mai pierdut lichid pe langa, nimic. Parca s-a rezolvat complet problema. Nu-mi vine sa cred! Oricum, nu zic hop pana nu sar gardul si il las putin in urma, asa ca o sa va tin la curent daca pompa mai face figuri. Oricum, o sa va pun codul in curand pe forum si o sa fac si o poza.

In alta ordine de idei, ce alte piese mai sunt de pe Volvo-ul acela D5 pt. dezmembrat?

Mai are cumva de vandut un spoiler fata?

Va multumesc pt. promptitudinea cu care ati raspuns!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0