Sign in to follow this  
Followers 0
costinell_mc

Volan

9 posts in this topic

Se potriveste volanul de piele de la un V50 2005 cu aibag pe un S40 tot model 2005 (fabricatie dec 2004) ?

Trebuie sa il schimb inclusiv cu airbag, sau se poate numai volanul?

Este din piele

Nu am vazut nici unul desfacut, daca intreb tipenii... asta e

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar trebui sa vezi daca se potrivesc mufele de la volan daca ai butoane pe el si bucsa care intra pe ax. eu asa zic ca ar trebui schimbat si airbagul.

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se potriveste si poti pastra aibag-ul tau. Daca al tau avea butoane si cel de piele nu (ma indoiesc), va trebui sa iei instalatia electrica de pe al tau. Daca e invers il poti pune direct.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Airbag ul nu are butoane. Doar capse. :) Merge schimbat. Dar nu e recomandat sa o faci singur. Daca rupi spira o rupi si in fericire.

Costinel dar tu ti ai propus sa schimbi toate piesele de pe masina? Chiar totul se defecteaza la tine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

volanul nu e defect, e doar uzat, dar la modul foarte urit... restul de piese chiar a trebuit sa le schimb... nu cred ca o sa mai cumpar volvo curind

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce pret ai achizitionat-o si cati km???

Share this post


Link to post
Share on other sites

volanul nu e defect, e doar uzat, dar la modul foarte urit... restul de piese chiar a trebuit sa le schimb... nu cred ca o sa mai cumpar volvo curind

Sa nu mai cumperi un volvo atat de uzat. Intr adevar daca incepe si pica intr o veselie nu cred ca e masina sa inghita mai multi bani. Oricum esti perseverent. Cred ca as fi vandut o sau i as fi dat foc. Pacat ca ai nimerit o asa neingrijita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

7500 e la 146 mii km

am mai bagat 5000e si ar mai fi ceva de bagat: faruri, volan

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar nu poti sa pui piele pe volan sa nu-l schimbi? dac este de spuma se poate pune piele peste. daca este de piele dai pielea jos si se face sablon dupa aia veche. cred ca iesi mai ieftin.

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0