marius.bunga

schimb volvo s80 cu hyundai coupe!

7 posts in this topic

As vrea sa devin proprietarul unui s80 si in sensul asta am gasit sa dau hyundai-ul meu coupe din 2004 pe un s80 din 2000! ce spuneti de aceasta mica afacere, merita???

multumesc anticipat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merita absolut deloc, S80 din 1999-2000 este cea mai slaba masina Volvo a tuturor timpurilor, probleme grave pe electrica, probleme grave de estetica din cauza materialelor foarte proaste folosite, in functie de motor tot felul de artificii mecanice nemaintalnite la alte Volvo. Eu unul ca si cunoscator zic pas, oricum nu stiu cat face un Hyundai Coupe 2004 DAR un S80 2000 nu face mai mult de 3500E si asta daca este in stare buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merita absolut deloc, S80 din 1999-2000 este cea mai slaba masina Volvo a tuturor timpurilor, probleme grave pe electrica, probleme grave de estetica din cauza materialelor foarte proaste folosite, in functie de motor tot felul de artificii mecanice nemaintalnite la alte Volvo. Eu unul ca si cunoscator zic pas, oricum nu stiu cat face un Hyundai Coupe 2004 DAR un S80 2000 nu face mai mult de 3500E si asta daca este in stare buna .

omul cere 5800 de euro, se poate vedea si pe okazii. mie imi place mult masina insa nu sunt un foarte bun cunoscator al marcii volvo in general.

e un 2.4 cu 160000 km, cu ceva pb la cutie, am inteles ca ii face probleme in marsarier. in rest, estetic si functional e ok. asta e masina daca vrea cineva sa o vada si sa-mi dea un sfat.

http://www.okazii.ro/catalog/53103086/volvo-s80-schimb-variante-etc-.html

Multumesc!

P.S. HEIMDALLR

e gresit poate topicul dar cred ca m-am facut inteles. Si e intr-adevar cineva care vrea sa facem schimb Hyundai coupe 2.0 vs. Volvo S80 2.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omu viseaza, o masina ca asta nu face mai mult de 3500E, stiu multe cumparate pe 2500-3500E care au ajuns in targ la 5000E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu sunt expert ca Bogdan ,dar eu as da un Hyundai pentru un S 80 daca masina e ok. Dar este doar o parere. Poate mai scoti ceva bani de la el ca diferenta .Doar tu sti cat ai fost de multumit de Hyundai. Verifica sa nu fie samsar de masini ( baga nr. de telefon pe google si vezi ce masini a mai avut de vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt multumit de masina pe care o am dar as vrea o schimbare si S80 asta chiar imi place. ma gandesc si la consum si la faptul ca are deja 11 ani, impozit, RCA mai mare...nu stiu!

de asta va cer voua, celor care deja sunteti posesori de volvo, sa ma edificati!!

multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbarea trebuie sa fie in sus nu in jos, daca vrei cu adevarat un Volvo ia unul mai nou, un Volvo de 12 ani oricat de Volvo ar fi tot ai de bagat bani. Impozitul este mai mare, RCA-ul nu este mai mare, consumul este mai mare si piesele sunt mai scumpe .

Eu sincer nu as da un Hyundai mai nou pe un Volvo mai vechi iar Hyundai-urile nu sunt chiar asa de proaste desi sunt cotate rau de tot pe afara dar si in RO .

Parerea mea sincera este ca e scumpa masina pe care ai gasit-o, nu de alta dar la 5000E s-a vandut V70 2003 D5 AWD automat cu echipare SUMMUM, adica ma scuzati dar masina.

Eu in locul tau as vinde Coupe-ul dupa care as alege ceva, schimb pe schimb imi pare putred, adica o teapa pe alta teapa cam asa este privit si chiar asa se intampla de cele mai multe ori .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now