K-storu

Intrunire in Austria in Mai 2012

12 posts in this topic

Salut tuturor,

Exista o locatie superba in Mayrhofen (Austria). Personal am fost de 2 ori in 2009 respectiv 2010. Prima oara cu un grup de pe alt forum iar a 2-a oara cu niste amici. Anul ce urmeaza vreau sa merg in compania voastra.

O mica descriere: Cabana este situata la 3 km de statiunea Mayrhofen este un loc super linistit, inconjurat de munti.14 camere cu doua locuri, o camera cu 4 paturi care este destinata celor care vin cu copil. .Sala de luat masa (si de chefuit) cca 70 mp, bar si multe altele.

Daca sant ceva doritori, am sa ma conformez cu preturile care se mai practica in prezent pt. inchiriere.

Pretul era aproximativ 1000 € pt. 5 zile 30 persoane, in luna Mai.

Poate ca va intrebati de ce fac anuntul asa devreme. Pt. simplul motiv sa pot prinde liber in perioada respectiva, fiind cea mai ieftina.

Aveti aici un site cu vila respectiva:

http://www.tourist-online.de/Ferienhaus-981354.html

Numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este o zona superba, anul trecut am fost la schiat in Zell Am Ziller implicit in Mayrhofen. Recomand urcarea pe ghetarul Hintertux. Din pacate nu se pune problema sa merg pentru ca voi merge in Ian-Feb la schiat. :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000 euro ,5 zile, 30 persoane

adica vreo 7 euro de persoana pe noapte, cu apa calda si caldura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000 euro ,5 zile, 30 persoane

adica vreo 7 euro de persoana pe noapte, cu apa calda si caldura?

cred ca pe noapte nea ferare

Share this post


Link to post
Share on other sites
.

Pretul era aproximativ 1000 € pt. 5 zile 30 persoane, in luna Mai.

Daca nu este destul de clar, incerc sa ma fac mai inteles.

Pretul vilei este de +/- 1000 € pt. 5 zile. In aceasta vila pot locui max. 30 de persoane pe durata inchirieri.

Edited by K-storu

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica 33,34 euro de persona :smile:

Eu sincer as vrea sa merg! Cam cati km sunt din Bucuresti pana la locatia respectiva?

Apropo, in luna Mai, mai este zapada in zona respectiva? Sau trebuie sa ne echipam masinile pentru drumuri cu nameti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am fost eu nu mai era zapada. Dar daca vrei totusi sa vezi zapada poti face asta 30-40 km mai departe undeva pe la cota 2600-2800, unde sant si ceva partii de ski. Daca imi aduc bine aminte, in prima saptamana din mai se inchide si sezonul pt. ski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica 33,34 euro de persona :smile:

Eu sincer as vrea sa merg! Cam cati km sunt din Bucuresti pana la locatia respectiva?

Apropo, in luna Mai, mai este zapada in zona respectiva? Sau trebuie sa ne echipam masinile pentru drumuri cu nameti?

Google Maps spune ca sunt 1545km din Bucuresti-Nadlac-Maryhofen. In realitate sunt aproape 1700km pe care ii faci cam in 12-14h mers continuu cu mici pauze de alimentare si cafea. Varianta prin Timisoara ar fi mai scurta dar nu am incercat-o nici la dus nici la intors.

PS: zapada pentru ski gasesti, dar pe sosele nu am gasit in perioada 27Ian-8Feb 2011.

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

o intermediara?

eu unul sunt de acord

si daca nu se schiaza

+ 2 jumate

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu sint de acord, e ceva sigur sau deocamdata o propunere? dar asi vrea sa stiu data exacta ca sa ma pot organiza cu munca

Share this post


Link to post
Share on other sites

nimic nu e sigur pe lumea asta

in afara de faptul ca intr-o zi,vom pleca de pe lumea asta.

unde?

cine stie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now