ateo

Facelift S60

11 posts in this topic

Salutari Volvistilor!

Am si eu o intrebare. Mai degraba o boala, in sensul ca imi place foarte mult cum arata S60-ul dupa 2005. Eu posed unul din 2003 (2002 septembrie). Si acum intrebarea:

Masina mea este compatibila cu spoilerul s60 2005, faruri s60 2005, stopuri s60 2005.

Ma arde rau sa aplic aceste modificari. Plus ca spoilerul fata a avut un mic incident si vreau sa-l schimb oricum. M-ar interesa si niste grafice sau poze ale procedurilor daca aveti. A si inca ceva, eu am faruri normale (halogen) si tot asa vreau sa-mi pun si din 2005 pentru a evita complicatiile cu toate ca xenoanele sunt si mai bune si arata si mai bine. In fine, ideea e sa nu fie nevoie de modificari de tinichigerie sau ceva mai complicat.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!!!!!

Cu deosebit respect,

Andrei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ei bine, a trecut aproape un an de cand am deschis acest post. Nu mi-a raspuns nimeni la el. Asta e. Totusi, daca are cineva vadisul instalat, va rog mult, uitati-va si voi daca farurile si stopurile facelift 2005 sunt compatibile.

De asemenea, cupar aceste piese si second hand daca aveti careva, daca nu, voi apela ca si pana acum la Midnight. Dar trebuie sa stiu daca exista sau nu compatibilitate.

Va rog, ajutati-ma. Ms!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un AN n-ai reusit sa downloadezi VADIS-ul si sa arunci acolo un ochi ?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari Volvistilor!

Am si eu o intrebare. Mai degraba o boala, in sensul ca imi place foarte mult cum arata S60-ul dupa 2005. Eu posed unul din 2003 (2002 septembrie). Si acum intrebarea:

Masina mea este compatibila cu spoilerul s60 2005, faruri s60 2005, stopuri s60 2005.

Ma arde rau sa aplic aceste modificari. Plus ca spoilerul fata a avut un mic incident si vreau sa-l schimb oricum. M-ar interesa si niste grafice sau poze ale procedurilor daca aveti. A si inca ceva, eu am faruri normale (halogen) si tot asa vreau sa-mi pun si din 2005 pentru a evita complicatiile cu toate ca xenoanele sunt si mai bune si arata si mai bine. In fine, ideea e sa nu fie nevoie de modificari de tinichigerie sau ceva mai complicat.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!!!!!

Cu deosebit respect,

Andrei

Salut,se poate face shimbarea pe care o doresti inclusiv faruri xenon originale,daca esti hotarat-0722740471

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca se poate face, eu am dat pe 2 faruri facelift 1000RON, stopuri gasesti tot cam pe la suma asta, mai dureros este cu barile, oricum ca idee cu 1500E o faci facelift fara probleme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si piper ;D

Cred ca ursului ii place mai piperat totusi .

Concluzia este ca se poate, mai greu este cu barile care au alte sisteme de prindere, deci trebuie mai multi banuti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un an de zile, am facut mai multe update-uri. Printre ele enumar:

Xenon faza scurta

Rezolvat problema xenon (thanx to Bogdan G)

Schimbat toate becurile clasice cu leduri interior exterior (plafoniere, pozitii, oglinzi, nr inmatriculare).

Pt. moment am renuntat sa mai imi schimb stopuri sau faruri, din lipsa de timp.

Urmeaza sa schimb stopuri in prima faza, pt. ca cel din stanga mi-a fost lovit (nu pot sa inteleg cum), plus ca e super usor si stiam ca sunt compatibile. De faruri nu eram foarte sigur. Plus ca nu stiu de unde sa gasesc second hand asa ca, astept oferte, daca are cineva. Daca nu, o sa-mi iau noi.

Farurile o sa le schimb la primavara (sa nu fie casant plasticul), nu vreau sa ma scarpin fara sa ma doara. Plus ca , acum caut faruri halogen pt ca instalatia xenon o am si nu o mai schimb iar (alti bani, alta distractie). Cu toate ca, probabil Bogdan G o sa aiba ce sa ma corecteze apropo de aceasta afirmatie.  ;)

Spoilerele, nu le mai schimb. Raman tot astea. Eventual o sa vopsesc bandourile.

Merci de raspunsuri!

Sarbatiri Fericite, scumpii mei Volvisti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de faruri sunt urmatoarele probleme:

-modelul dupa 2004 are sticla clara si trebuie neaparat bec H7R, altfel o sa orbeasca si ramai singur pe strada.

-motorasul de reglare sus jos o sa functioneze invers, adica pe 3 e max sus si pe 0 e max jos, trebuie intoarse firele dar nu mai stiu care tb masurate

-mufele nu se potrivesc, deci tb taiate mufele masinii si legate noile faruri care trebuie sa fie cu tot cu mufe, deci trebuie taiate mufele de pe masina donatoare .

Spor la modificat !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,atasez foto cu modificarile la partea frontala(bara R)pe care le-am facut unui amic recent ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now