bennygalea

inchidere centralizata- nu mai semnalizeaza

7 posts in this topic

salutare tuturor,

la un s40 din 2005 cand inchid din telecomanda nu mai imi semnalizeaza cu avariile decat la deschidere. chestia asta s-a intamplat din senin fara sa fac ceva interventii la partea electrica sau mecanica in ultima vreme. sa fie vreo siguranta? are careva idee ce si cum?

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu cumva e o optiune care se poate seta din meniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu cumva e o optiune care se poate seta din meniu?

nu am butonat meniul ca e in germana si nu prea le am decat strictul necesar... da s-ar putea sa fie si asta o sa verific.

multumesc de raspuns

mai astept si altii daca au vreo sugestie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am verificat in manual ca afara e frig :D

Se poate activa/dezactiva din meniu optiunea asta. Vezi poate ai dezactivat-o din greseala.

post-2866-0-23691500-1322821493_thumb.jp

Edited by huff

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal'tare

sigur se poate activa/dezactiva din meniu.....asta daca a butonat cineva pe acolo....

altfel....sper sa nu bagi mana prea adanc in buzunar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult ca sigur este din meniu, fie a ramas fara baterie masina fie a butonat cineva prin meniu si a debifat optiunea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult ca sigur este din meniu, fie a ramas fara baterie masina fie a butonat cineva prin meniu si a debifat optiunea .

am descoperit misteruil... si acum datorita voua lucrurile se leaga am schimbat alternatorul cu ceva timp in urma si dupa ce a scos fum cel vechi am lasat masina fara borne si poate de atunci face...

am rebifat optiunea in meniu si semnalizeaza din nou...

multumesc tuturor de interes...

mai intreb ceva tot aici pt un alt s40 similar cu a meu... cand rotile fata sunt virate si da drumul la ambreiaj dintr-o data sau trece peste o groapa sau denivelare se aude in fata o lovitura extrem de puternica... a fost cu ea prin service-uri in nenumarate randuri si sta bine la capitul bucse,bielete,bara stabilizatoare test telescoape 60-70%.

la ultimul service dupa ce au cautat destul de mult au identificat ceva chit de montaj in partea superioara a telescoapelor fata... ceva bucse sus unde se monteaza telescopu in caroserie...

a mai patit cineva asta?

mersi de raspunsuri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now