Sign in to follow this  
Followers 0
blizzard

demontare plafoniera fata, capitonaj stalp fata, guri aerisire centrale

3 posts in this topic

Salut,

Rog mult de tot pe cineva cu VIDA sa puna schemele de demontare pentru :

- capitonaj stalp fata stanga (de aici trebuie sa scot un microfon + cablu care coboara cine stie pana unde)

- plafoniera fata si capitonajul de langa/dinspre parbriz (aici e alt microfon al carui cablu iese de sub plafoniera si coboara tot asa cine stie pe unde)

- plasticul/gurile de aerisire care inconjoara si butonul de avarii (e gaurit si are bagat 1 led in el, vreau sa-l scot)

Am vre-o 2 car kit-uri care nu-mi folosesc (mai vechi putin, cu suport de telefon) si vreau sa le scot. La Primus nu am reusit sa-i conving, nu vor sa umble la instalatiile puse de altii, o sa mai incerc dar daca nu reusesc in ultima instanta cred ca incerc singur. La magazine de alarme de cartier care sa stie sa le desfaca fara sa le rupa nu cred ca am unde sa merg, la cat de multe S40-uri sunt... (daca recomandati ceva totusi ascult).

Pentru model 2008 daca are importanta...

Deci, poate pune cineva schemele de demontare, sa ramana aici poate folosesc si altora ?

Multumesc mult

Edited by blizzard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

am avut și eu aceeași problemă în vară și din experiența mea pot să-ți împărtășesc următoarele.

În primul rând ia un telefon cu bluetooth și verifică dacă pe car kit-urile pe care le ai deja instalate nu ai și bluetooth. Deși și la mine pe mașină arăta a fi antic și de demult, totuși avea. Dacă are să știi că merită să-l ții. Merită să dai jos doar suportul de telefon care strică estetica interiorului.

Apoi, dacă tot vrei să-l dai jos să știi că nu e foarte complicat. Și eu m-am speriat de chestia asta, m-am programat la service, mi-am pierdut o tonă de timp așteptând pe acolo și, până la urmă, operația a durat 15 min și mi-am dat seama că o puteam face și eu în fața blocului. Singura chestie de care ai nevoie e o șurubelniță cruce.

Totuși cred că, într-adevăr, cel mai bine ar fi să obții niște imagini din VIDA că de explicat ar dura foarte mult.

Baftă la munci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai e nevoie ca am rezolvat. Daca nu a postat nimeni nimic m-am dus la falcon electronics si mi-au lucrat f bine fara sa rupa nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0