roco

Nu mai intra deloc in prima treapta de viteza

6 posts in this topic

Incepand de astazi, V40-ul (a.f. 2001) nu imi mai permite sa plec de pe loc cu treapta I-a. De abia am ajuns acasa dupa o cursa extenuanta prin oras, plecand de pe loc numai cu treapta a II-a. Atunci cand intentionez sa realizez manevra de a introduce schimbatorul de viteze in I-a treapta, nu imi permite deloc fiind blocata (parca numai exista I-a treapta) si intra direct in treapa a III-a. Sa fie oare defecta cutia de viteze, sau trebuie completat cu ulei...?

Multumesc anticipat pentru sfaturi!

Edited by roco

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% e de la bucsa de la timonerie... Nu cumva ai aceeasi problema si la marsarier ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% e de la bucsa de la timonerie... Nu cumva ai aceeasi problema si la marsarier ?

Iti multumesc pentru raspuns Midnight Caller!

Intr-adevar, in marsarier intra mai greu ca de obicei.Informativ, e scumpa bucsa de la timonerie? Ca sa stiu anticipat, daca bugetul de sarbatori il voi reduce! Multumesc!

P.S.:Sunt oripilat cand ma gandesc, ca trebuie sa ajung in auto-service, unde ``baietii`` vor cu cele mai bune intentii sa imi ``repare`` cat mai multe piese.

Edited by roco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar "sub tine" se desfasoara o problema similara :

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceeasi problema am avut-o si eu,era ceva crenguta acolo dedesupt in partea stanga langa roata si imi bloca viteza1 si marsalier ,nu stiu cum se numeste acea componenta dar stiu ca acolo ii ambreaju....vezi poate ti-o intrat pe acolo ceva....succes...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceeasi problema am avut-o si eu,era ceva crenguta acolo dedesupt in partea stanga langa roata si imi bloca viteza1 si marsalier ,nu stiu cum se numeste acea componenta dar stiu ca acolo ii ambreaju....vezi poate ti-o intrat pe acolo ceva....succes...

Multumesc mult! Asa voi face... si cu ocazia asta imi revine si optimismul!

Multumesc Sergiu!

Sarbatori fericite tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now