Sign in to follow this  
Followers 0
Stefan85

Verificare serie sasiu?Unde?Poate cineva?

9 posts in this topic

Buna seara,

Sunt nou pe acest forum iar cu putin ajutor probabil in viitor un posesor de Volvo.

Cum mai toti stim ca ce se aduce din Germania se practica Km "inapoi" dar se poate afla cu usurinta un istoric al masinii in baza de date a nemtiilor daca a fost facut service in o reprezentanta.

Pe unde se poate face o verificare sumara si online a seriei sasiu sa aflu nr reali de km?

Masina are carte service dar increderea e de prisos in romania si nu as vrea sa fiu unu din cei ce iau teapa....am mai luat.

Am incercat la diferite reprezentante dar nu am primit raspuns.

Este cineva aici care ma poate indruma?

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate in RO nu se dau date despre masina decat proprietarului iar reprezentantele din RO nu sunt legate la sistemul Volvo din restul europei, asadar nu poti vedea istoricul masinii(reviziile) .

Se pot vedea (in TIS) diverse operatiuni facute la masina in perioada de garantie sau recall-uri daca a avut .

Cel mai bine este sa rogi un prieten stabilit in Germania sa dea o fuga pana la cel mai apropiat service Volvo si pe baza VINului sa afle diverse informatii .

Oricum daca te duci personal dupa masina in Germania este mai simplu, mergi personal la reprezentanta si faci un test de rampa .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de raspuns,

Masina este in tara, pe autovit la vanzare... prieteni in afara nu am in germania....ramane sa merg pe incredere iar elementul vizual o sa spuna ultimul cuvant!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai pune linkul de pe autovit sa o vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deschide bine ochii atunci cand il cumperi sa nu vi dupa aceea pe forum si sa spui ce marca proasta e volvo.

Parerea mea personala; targ vitan = teapa.

E frumusica masina.

In romanica reprezentanta nu da informatii pentu ca chiar ea mai da cate o teapa asa ca mare atentie si cu ei dar, daca prinzi o masina buna, nu ai nevoie de service.

Pentru maruntisuri se gasesc baieti care se pricep foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina arata tare bine si are ceva dotari, pretul este corect.

Nu te astepta insa sa aiba 85k km, masina are in jur de 160.ooo km . Oricum nu conteaza km la masinile astea pt ca au rulat afara in regim autostrada . Daca masina este ok din punct de vedere mecanic/electronic atunci este ok .

Succes la cumparat .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot pe la nr acela de km ma gandeam si eu, poare chiar mai mult.

Stiu ca e o masina construita si facuta sa reziste, deaceea caut asta. Dar e mai mult o chestie de principiu, cum ne tratam noi ca natie intre noi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bună seara!

pina la urma ce s-a intimplat?

ai achizitionat masina?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0