cristian

Volvo S60 2.0T luminile de avarie legate de telecomanda cheii.

6 posts in this topic

Salutare tuturor volvanilor, sunt nou pe acest formu si am achizitionat un volvo s60 2.0T -2004 si nu demult am o problema cu inchiderea centralizata,prob. este atunci cind deschid masina din telecomanda cheie avariile clipesc, apasand butonul de inchidere avariile nu mai clipesc.Poate sa ma ajute cineva in aceasta problema.Totul merge bine doar ca pe inchis avariile nu mai clipocesc.Multumesc frumos

salut eu am un v50 si la mine pot sa setez din meniul masini daca vreau sa clipeasca la deschis sau la inchis,,,la s60 nu stiu dar poate fi din setari..sper sa fiu de folos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms foarte mult stiu la ce te referi dar nu am meniu.Multa bafta.Poate voi gasi raspunsul cindva e km cidata faza.

Chiar a meritat economia de O litera ?

Edited by Midnight Caller
Scriere "MIRC"-ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor volvanilor, sunt nou pe acest formu si am achizitionat un volvo s60 2.0T -2004 si nu demult am o problema cu inchiderea centralizata,prob. este atunci cind deschid masina din telecomanda cheie avariile clipesc, apasand butonul de inchidere avariile nu mai clipesc.Poate sa ma ajute cineva in aceasta problema.Totul merge bine doar ca pe inchis avariile nu mai clipocesc.Multumesc frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Costica :smile:

Nu sunt deloc expert in Volvo si chiar e recomandat sa mai astepti un pic pana raspund "veteranii" de aici cu un sfat probabil mai concret, dar ai incercat sa scoti o borna de baterie, sa o lasi cateva minutele, apoi sa o pui la loc si sa vezi daca face la fel ?

La modul general, probabil cei de la reprezentanta iti pot rezolva problema foarte usor dar asta s-ar putea sa coste.

Daca imi amintesc bine, a mai scris un membru de o problema similara dar nu imi amintesc cum a rezolvat-o. La mine, nu se aprind luminile de avarie cand o inchid, doar daca am lasat o portiera sau portbagajul deschis....e posibil si asta, undeva masina, desi inchide portierele, sa le considere inca deschise si sa nu semnalizeze.

PS: Forumul Volvo - Costica e un fost coleg de scoala generala cu care nu m-am mai intalnit si de care nu am mai auzit de mai bine de 10 ani....Dam nas in nas tocmai aici :smile: Ciudate caile "spiritului" :smile:

Numai bine Costica, sper din tot sufletul sa primesti un raspuns mult mai concret ca al meu

Edited by Patrichi_Mihai
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-ar putea sa nu ai capota bine inchisa

deschide si da mai tare cu ea cind o inchizi

si eu am avut aceasta problema si asa am rezolvat-o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.