criss

ce cutie de viteze este pe s 80 2,5 tdi '99?

7 posts in this topic

un salut tuturor.

ma intereseaza ce fel de cutie de viteze este pe un s 80 din 1999 cu motorizare 2,5 tdi.

este vorba de o cutie stricata.

se poate trece pe cutie manuala?

cam cit costa o cutie ptr acest model(sh)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automată, AW50-42.

Manuală, Volvo a instalat numai M56 pe motorul D5252T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze,este vorba de o cutie automata,care are probleme cu schimbatorul(piesa care schimba vitezele)

se poate repara avind in vedere ca proprietarul spune ca a cumparat piesa dar nu se baga nimeni sa o inlocuiasca?

un sfat m-ar ajuta pentru ca as opta in a cumpara aceasta masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Nu am incercat deoarece discutia despre masina dateaza de vreo doua zile si posesorul ei cam da din colt in colt in ceea ce o priveste.

Nu stie ce fel de cutie are masina,nu stie cum se cheama piesa defecta si din aceasta cauza am pus intrebarile aici.

Totusi, merita incercat?Avind in vedere ca masina este undeva in jur de 2000 euro,nu-i pe romania dar piesa care trebuie inlocuita cica ar fi,spune omul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am discutat cu proprietarul masinii si se pare ca buba cutiei de viteze automate este un ''bloc''electric cu niste supape care schimba vitezele.

Odata inlocuita piesa tine iar o perioada mai lunga de timp sau trebuie sa ma astept repejor la probleme?

In motoare m-am bagat,in cutii niciodata.Se poate face operatia de inlocuire si acasa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu mi-am schimbat o valva de pe blocul hidraulic, si masina merge si in ziua de azi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now