Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vladbocean

CASCO si RCA Groupama

5 posts in this topic

Inchei polite de asigurare auto tip CASCO si RCA.

Numele meu este Vlad Bocean si pot fi contactat la numerele de telefon 0724.899.232 si 0755.455.792, e-mail vlad.bocean@groupama.ro

Daca doriti sa verificati valorile primelor de asigurare pentru automobilul dumneavoastra, puteti intra pe calculatorul Groupama. For life.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

As dori sa prezint si trei calculatii de CASCO si RCA pentru trei modele Volvo. Calculatiile sunt pur orientative, deoarece o calculatie reala poate depinde de mai multi factori: numarul de kilometri, istoricul de daune, anul fabricatiei masinii, alegerea fransizei (in cazul CASCO), indicele de bonificatie (bonus/malus) etc. Aceste calculatii au fost facute la indice de bonificatie B0, cu fransize 0 pentru daunele partiale si totale. Astfel ca valoarea primelor reale poate avea oscilatii mici sau mari in ambele directii.

Volvo S40 1.8 125 CP

RCA (Persoana Fizica): 645 RON/12 luni

CASCO TOTAL (toate acoperirile, inclusiv furt, daune cu autor necunoscut, daune asupra suprafetelor vitrate)(PF): 1100 EUR/12 luni

Volvo C30 1.6 100 CP

RCA (PF): 557 RON/12 luni

CASCO TOTAL (PF): 950 EUR/12 luni

Volvo S60 D5 Kinetic (2008)

RCA (PF): 900 RON/12 luni

CASCO TOTAL (PF): 1400 EUR/12 luni

Va multumesc si va doresc o zi buna.

Vlad Bocean

0724.899.232

vlad.bocean@groupama.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,ma intereseaza o oferta pentru rca si casco pe firma pentru un s40 2.0d din 2009.Trimite-mi un mesaj cu datele de care ai nevoie.

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua. In urma calculatiei pentru Volvo S40 2.0 D Kinetic, mi-au iesit urmatoarele oferte:

RCA: 832 RON

CASCO TOTAL (fransize 0 dauna partiala/dauna totala): 823 Euro.

V-am trimis si mesaj cu variantele. Astept raspunsul dumneavoastra.

O zi buna,

Vlad Bocean

0724.899.232

vlad.bocean@groupama.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua, oferta ramane valabila. Inchei polite asigurari auto si non auto. In plus, ofer o reducere de 10-15% pentru asigurarile facultative (CASCO, asigurari facultative de locuinte). Astept cererile dumneavoastra pe vlad.bocean@groupama.ro. Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites