george_s40

sfat achizitie volvo s40

9 posts in this topic

salutare la toti membrii forumului.vreau sa im cumpar un volvo s40 din 2001.am mai avut pana anul trtecut un s40 din 2002 dar am fost nevoit sa il dau.super masina.in trei ani nu m am deranjat deloc.ideea e ca cea care am avut o era diesel si cea pe care am gasit o e cu motor de 1.6 benziuna.stie cineva cum se comporta masina cu asa un motor.are in plus 270000 la bord.mi se pare un pic cam mult.va rog sa va dati o parere.masina e 3000 de e si nu are chiar toatre doatarile,cum ar fi computer de bord,DSA etc.multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare ! Daca esti interesat de un volvo bun as putea sa-ti dau eu unul ,cu carte service la volvo brasov si daca vreipoti sa-i faci ce test doresti tu numai ca pretul masinii mele este 4000 euro.Daca esti interesat da-mi un telefon sa-ti spun si dotarile sau vezi ca este la vanzare pe forum.0740155345 O zi faina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU stiu cum sta treaba la benzina.INformatii mai poti gasi si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am rectificat vibrochenul si am schimbat cuzinetii la 260k,consum la drum sub 7( doar in vise) iar in localitate 10-11.In rest eu sunt multumit pentru ca nu sunt¨¨sportiv¨¨¨.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta inseamna ca ar trebui sa ma gandesc ca as putea avea probleme pe la motor intr un viitor apropiat.pentru blackhole-eu am un renault megane din 2001 cam cu toate dotarile posibile.la persoana dela care iau masina i o dau pe a mea si o diferenta.daca te intereseaza putem discuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut george,am vazut ca m-ai cautat pe messenger,momentan nu sunt dispus sa vand masina...poate in vara..sa mai strang bani de un model mai nou...vazusem zilele trecute un anunt cu un s40 cam la fel cu ce am eu la vreo 3500E...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da mi mai multe detalii te rog

o sa-ti trimit pe mess ce mi se pare interesant:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now