doru

montarea unui cd player

5 posts in this topic

scuze pentru interventie,dar am cumparat un s40 din 98 si nu avea cd-ul (coloana electrica e retezata),am cumparat unul original (hu1205) dar pt ca nu am cuplele legate de instalatia masinii nu reusesc sa montez acel cd,mai mult de unde l-am luat are firele inadite in cupla si nu corespund pe culori si asta iar ma incurca,poate cineva sa-mi spuna ordinea de pe cele doua mufe care se cupleaza la cd( pe culori si ordinea de intrare in mufa),are o gramada de chestii...volum dinamic,lumina pe display se schimba cand deschid pozitiile ,antena automata, gps....multe tare si greu de facut legaturi fara un pic de ajutor,am inteles ca un domn bogdan ma poate scoate din incurcatura,mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu Pintilie bine ne-ai gasit ! De la mine ai cumparat playerul si firele trebuie sa se potriveasca dupa culoare. Eu prelungisem firele originale dar la baza mufelor se poate vedea culoarea firelor originale. Eventual se poate indeparta banda izolatoare alba si problema a-r trebui sa se rezolve de la sine.....daca nu...tot se va rezolva, nemultumit de ceeace ai cumparat nu vei fi ,pentru asta ai cuvantul meu !

Edited by opus

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine v-am gasit ,

nu prea ma pricep si decat sa-l stric....mai bine caut un electrician ,doar ca incercam sa fac treaba fara sa merg la service,mai era o problema ,eu am sase boxe si erau legate in mufa doar 4 iesiri,dar cred ca asta nu e o problema pt ca am vazut ca sunt doua intrari libere

multumesc oricum de ajutor si sa ne auzim cu bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema s-a rezolvat asteptam o poza cu raritatea in bord ! :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ai pastrat 1205-u de la mn?:)ti-ai pus altceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now