sfantul

Potrivire jante

7 posts in this topic

Salut!

Vreau sa-mi iau 4 jante pe 17 sa montez cauciucurile de vara si am gasit unele de vanzare, dar nu stiu sigur daca se potrivesc.

modelul masinii pe care vreau sa le pun este S80 II fabricat in 2007, motor 2.4D 120kw, 163 CP.

din ce am gasit jantele potrivite sunt 5X108, dar ce ma mai intereseaza este daca capacelul din mijloc poate fi pus cel de volvo original pe care-l am eu acum pe jante.

linkul catre jante: http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante-aliaj/jante-14-inch/jante-17-5x108-de-jaguar-nefolosite-11056675.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimic mai simplu, scoti capacelul, masori diametrul care intra in janta, dupa care dai telefon la nenii aia si ii pui sa masoare cu sublerul gaura interioara a jantei. Noi nu avem de unde sa ghicim chestiile astea :smile:

Ca alt fapt divers, omu' iti da piulite, pe care acasa o sa le dai fix la gunoi, pentru ca tu ai SURUBURI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-a sunat omul cu jantele ca le-a vandut.

Stiti voi sau are cineva jante frumoase pe 17, 5x108?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu niste Capella de vanzare, nu stiu cum arata pe S80-ul nou dar pot spune doar ca veneau standard pe S80 Executive 2006 .

s60r19t.jpg

Se pot monta si pe S80N folosind inele de centrare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se poate pune acel capac cu sigla Volvo intrucit este universal la diametru pt Volvo dupa1999.Eu asa stiu.

La rubrica "Bursa -Piese auto " am niste jante pe 17" destul de frumoase ,zic eu.Poate ar fi potrivite pt scopul tau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt mai potrivite jantele tale pt ca au acelasi diametru la butuc (63.5mm) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now