mih4y

borcanul de lichid pt servo

14 posts in this topic

salutare iubitorilor de volvo

imi curge borcanul de la lichidul de servo si vreau sa il schimb singur imi puteti spune si mie pasii va rog frumos.cum sa il dau jos si cum scot lichidul afara fara sa fac motorul varza

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai simplu, se ridica impreuna cu vasul de expansiune, se declipseaza de pe acesta dupa care versi intr-un alt recipient(lighean) continutul . Furtunele sunt destul de lungi si iti permit sa versi continutul dupa care desfaci colierele, scoti furtunele si montezi noul vas .

Problema e alta, toate borcanele de servo pana in 2005 curg pe la capac, nu rezolvi nimic daca pui tot un astfel de borcan. Mai bine schimbi garnitura sau dopul . Foarte rar se sparge borcanul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pt sfat bogdane

Am mai schimbat odata capacul care nu era nou si tot curge acum am vas nou si incerc doar sa schimb capacul sa vedem daca mai curge.

Multumesc inca o data

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal

imi cer scuze pt ca nu am raspuns dar nu prea am timp sincer

da am luat de la volvo tot vasul

dar inca nu l am pus doar capacul l am pus si tot curge deci trebuie tot vasul schimbat

ms frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal

imi cer scuze pt ca nu am raspuns dar nu prea am timp sincer

da am luat de la volvo tot vasul

dar inca nu l am pus doar capacul l am pus si tot curge deci trebuie tot vasul schimbat

ms frumos

Salut, trebuia sa il cumperi busonul nou nu de la dezmembrari , schimbai vasul daca era fisurat , la mine curgea pe la buson si l-am cumparat nou , o sa ma uit sa vad daca mai curge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai schimbat odata busonul si tor curgea acum am luat busonul de la vasul nou si tot curge

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la mine ?

Sau de la oricare din magazinele de piese prezente pe site...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie a inceput sa imi curga de vreo 2 sapt adica de cand a venit caldura , o fi de la garnitula aia de pe buson ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pune busonul la bazinul de servo, se strange la maxim, dupa care se da inapoi cam un sfert de tura. La un moment dat se simte ca tine mai bine si nu mai curge :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now