simi

resetare erori

6 posts in this topic

va salut din nou sper sa ma ajutati de data asta am luat acest mesaj de pe alt forum volvo si nu inteleg care sau unde este panglica mesaj;Deconectaţi cablul negativ al bateriei şi ţineţi apăsat pe panglica. Numără până la zece şi reconectaţi. Acest lucru va şterge toate codurile stocate în calculator doar asiguraţi-vă că aveţi codul de radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

HUH ?! :o

Asta sigur are legatura cu mosorul melcat... :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca una tare ;să se odihnească calculator va deconecta bateria de pe ambele maluri a le conecta împreună cu bandă, atât conduce pentru 20 de minute după

20 mil ECU este resetat. este aceasta ceea ce au fost în căutarea de a face

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Daca citeai mai atent vedeai ca omul vroia sa reseteze intervalul de service: "ONCE I HAVE SERVICED IT MY SELF" :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca o mica paranteza. Si scuze ca nu e despre volvo insa am zis sa impartasesc cu voi si experienta asta.

Mai am o Skoda Octavia Tour la care aveam o eroare la motor. Am rezolvat problema, am intrat pe computerul masinii.... am sters eroarea, eroare care nu a mai aparut, insa din bord nu s-a stins sub nicio forma becul de ulei pana nu am scos borna, am lasat-o 5 minute si am conectat-o la loc.....

Dar sunt alte masini, alti producatori

La volvo nu merge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

la volvo nu merge decat cu tester, am cautat multe altele dar se pare ca la volvo e altfel oricum sunt masini bune si nu oricine poate sa intretina un volvo,asa ca ai bani ai volvo nai bani nai volvo(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now