KPAX

Service Doamna Ghica

9 posts in this topic

Pai hai sa zic ceva si de service-ul din Doamna Ghica. Situat in Doamna Ghica nr.137 spre Pantelimon, este o biserica pe alaturi care parca se numeste Sf. Andrei sau ceva de genul acesta.

De incerc sal promovez aici? Deoarece mi s-a parut de treaba patronul si pe langa asta face treaba buna, si nu chiar scumpa. Spre exemplu schimbat curea distributie, demontat montat supape noi, intinzatoare role, curele schimburi de filtre si ulei, schimb placute de frana si inca o groaza de verificari pe care mi le-a facut la masina si am platit doar 450 RON. Nu pot sa ma pronunt exact daca o fi sau nu o fo tipul scum dar mie mi s-a parut rezonabil in comparatie cu altii. Spre exemplu la renault dar manopera este de vrio 50 RON/Ora. daca tinem masina in service 10 ore ne alegem cu manopera de 500 RON, ori el mia facut masina in trei zile ce e drept ( din cauya pieselor ) si am platit 450RON. Apropo si omu e corect in ideea ca daca poate face, face daca nu ori te trimite la cineva mai bun ca el ori iti spune pe fata ca in afara de service-urile autorizate ale producatorilor nimeni din cunoscutii lui si el inclusiv nu pot rezolva problema.

P.S. pe patrot il chema Viorel, iar daca ajungeti pe la el spunetii ca l-a recomandat Sergiu de la "BELAZ", stie el de mine.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Multumim, eu unul o sa ma duc pe-acolo  cand o sa mai am drum pe la Remco Prodexim sa iau piese, magazin care e tot in Doamna Ghica (cum vii dinspre Obor ultima strada inainte de avionul din rond), sa vorbesc un pic cu el poate vrea o reclama mai evidenta aici pe site... Asa in mod cert isi va da interesul cand va veni unul din noi cu o problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu, daca o vrea sau nu reclama dar eu l-am postat aici nu pentru reclama ci pentru simplu fapt ca chiar mi-a facut un lucru bun o munca buna si nu mi-a luat prea multi bani.

Daca te hotarasti sa ajungi la el pai cand vii dinspre OBOR la rondul cu avionul faci dr. si o tii tot inainte, pe stg. va fi biserica dar tu treci de ea si mergi pana se termina blocurile de pe parte dr. si vis-a-vis de ultima intrare din ultimul bloc de pe stg este service-ul, nu are reclama nu are denumire nu are nimic decat niste porti gri pe csare se va vedea nr. 137 intri acolo si intrebi de Viorel - patron, sef, mecanic si muncitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai este. chiar eu insumi o sa ajung saptamana aceasta dupa ce-mi vine ultima bucata piesa pe acolo sa-mi schimb una alta pe la masinuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm ... o sa trec si eu p-acolo sa vad/aflu ce se intampla si niste preturi (gen mistery-shopper), inainte sa o duc la gadilat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da mai are nevoie omu sa mai stea si cu familia, nu? si pe urma doar nu o dura o vesnicie concediul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now