Guest mihnea1986

S 40 T5 modelul nou

11 posts in this topic

Merita banii acest model?As vrea sa-mi iau unul in primavara,si nu sunt sigur.Ce pareri aveti?imi doresc un volvo rapid si care sa nu depaseasca 30k cip. si nou.Mi se pare singura varianta din gama.Astept opinii.Salute :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Sa zicem doar ca acel motor (extraordinar de altfe) se pune din 1996 (daca nu ma insel) pe 850-uri, S60-uri, S80-uri si acum C30 si S40 new model. Pe mine ma da gata sunetul, pe altii performantele. Overall go for it !

Share this post


Link to post
Share on other sites

K.Mersi.Ar trebui sa iau in calcul unele probleme legate de turbina pe viitor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca va fi cazul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am vazut Volvo benzinar cu turbina crapata ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea voastra,ce dotari optionale sunt in primul rand necesare?As vrea sa-mi iau echiparea momentum si ma gandeam sa mai adaug cate ceva,in jur de 2k-2,5k peste pretul echiparii ;D.Ce spuneti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea voastra,ce dotari optionale sunt in primul rand necesare?As vrea sa-mi iau echiparea momentum si ma gandeam sa mai adaug cate ceva,in jur de 2k-2,5k peste pretul echiparii ;D.Ce spuneti?

Mihnea,

Chiar nu conteaza ce credem noi ca ar trebui sa-ti pui pe masina :) Ce zici de propunerea mea: ne auzim la un telefon, stabilim o intalnire si defalcam oferta. Ai o echipare standard foarte bogata, posibilitati de personalizare diverse, deci trebuie vazut efectiv ce-ti trebuie tie pe masina.

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi pt oferta,dar m-ar interesa si parerea unui posesor de s 40 t5 daca este pe aici cineva.Astept opinii despre fiabilitate,dupa parerea mea asta primeaza in alegerea unei masini....restul vine de la sine,sau,ma rog...din buzunar ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca este unul dintre cele mai fiabile motoare .

daca iti poti permite ia-ti s40 T5 AWD  este o super masina ..o gasesti pe youtube  a batut tot la toate intrecerile din bucuresti

Ultima am livrat-o acum vreo 2 luni. daca vrei iti fac legatura cu omul sa-ti zica doua trei impresii. Tanar, dinamic, un business in dezvoltare..practic cam asta e profilul  ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi pt informatii.Eu vreau sa fac acest pas undeva prin martie,cel tarziu aprilie.Am un BMW de care sunt multumit,dar din cauza tractiunii spate mi s-a luat:).In leg cu ce a zis Xenadrina,varianta t5 awd e misto,dar depaseste bugetul,vreau sa fie undeva pe la 28500 cip si nici sa-l iau chel.asa pe t5 mai pot sa pun cate ceva plus ca mai am o masina care o impart cu maica-mea care e 4x4 si vreau ceva cu scartz ca sa zic asa.:)Oricum sunt ferm convins acum,mai ales ca am studiat si alte oferte,marci,iar asta mi se pare cea mai buna alegere,mai ales ca nu e o masina care s-o vezi zilnic si mai ales cu motorul asta,daca si Godfather a spus ca a vandut una acum 2 luni:)Apropo de t5 ala de pe youtube,cred ca baiatul a cipato putin:)Multumesc baieti pt ajutor si pareri.O sa ne vedem la intruniri prin mai-iunie cu masinutza:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xenadrina: corectie: ERA stoc ;).

on topic: sfatul meu este iei foarte in serios varianta cu awd. tractiune fata si putere mare = sux. Eu am S40 T4, n-are 'decat' 200cp, tractiune fata ... si as schimba ieri tractiunea cu awd, daca s-ar putea :). Tractiunea spate iar e mai buna decat fata. Ai probleme iarna (daca n-ai controalele electronice) dar cum la noi nu prea e iarna ....crede-ma ca daca iti iei t5 cu tractiune fata o sa regreti amarnic dupa un timp. Mai bine mai strange niste bani si baga un awd.

Eu sunt in pragul disperarii cu tractiunea asta fata :) (exagerez, da' e mai bine ca sa iti poti face o idee).

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now