Sign in to follow this  
Followers 0
soloxl2003

PROBLEME INJECTOR D5

3 posts in this topic

Salutare tuturor, am si eu o problema cu un injector la un S60 D5 120kw.in afara de faptul ca nu fuge, cu toate ca are 163 CP, imi sta subturata la relanti.Cred ca e din cauza unui injector pentru ca in momentul in care ii scot mufa la al doilea injector ( cum stai in botul masinii al doilea din stanga spre dreapta) se simte o mica mica diferenta in turatia motorului. Am incercat sa scot si alte mufe dar motorul s-a oprit. Am incercat sa fac o curatare, cu solutie, dar dupa 5-7 minute a dat eroare aparatul de curatat si nu a mai vrut sa curete.

Nu stiu ce sa fac. Stie cineva un service in bucuresti unde sa ma duc sa-mi spuna exact ce are, daca trebuie schimbat injectorul sau trebuie sa fac o noua curatare?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Exista un service in Comuna pantelimon care ocupa numai de injectie si injectoare, oamenii reconditioneaza si injectoare dar nu cred ca se merita mai bine iti iei altul.

          Eu mi-am rezolvat o problema la ei.  Sunt axati numai pe diesel si in special injectie si injectoare.

      Daca te intereseaza iti dau un nr de tel.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sfatul meu este sa schimbi injectorul,dar primul lucru pt. injectoare un test de injectie la Primus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0