flapi

doresc pareri despre S40 benzina din 97,1900 cmc

5 posts in this topic

va rog ajutatima cu sfaturi despre acest model si la ce trebuie avut grija la cumparare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Ziua

Nu te-ar interesa un Volvo S40 din 2002, inmatriculat, chit de distributie schimbat, ulei si filtre, placute frana?

va rog ajutatima cu sfaturi despre acest model si la ce trebuie avut grija la cumparare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicusor, de ce esti asa disperat sa-ti vinzi masina??? Omul intreaba de o masina din 97 care poate o cumpara cu 4-5000 de euro si tu ii oferi una din 2002 de 9000 de euro. Si vad ca oricine intreaba ceva pe forum, hopa si tu cu oferta. Exista spatiu pentru vanzari, si daca te vede cineva asa de disperat sa scapi de masina isi face impresia ca e ultima cazatura... Ia-l doar ca pe un sfat!

On topic

Este un motor rezistent (cel de 1948cmc). Vezi sa mearga rotund, si verifica si nivelul uleiului sa vezi un eventual consum de ulei. Sa nu scoata fum albastru. Daca nu faci prostii (apa in motor, distributie rupta, lipsa ungere) nu prea au moarte motoarele astea.

Grija la uzura articulatiilor, mai ales puntea spate costa destul de mult sa o pui la punct.

Rugina nu exista daca masina nu a fost lovita si reparata pe genunchi.

Sa ai girja sa verifici toate echipamentele sa functioneze (clima, geamuri electrice, abs, centurile de siguranta, usile sa se inchida)

In rest, ca la orice masina SH vezi istoricul ei, cati proprietari a avut, cine este cel ce o vinde, grija la acte.. si o doza de inspiratie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flapi, ti-am raspuns si pe masini.ro (PM).

Cat priveste preturile...Eu tocmai m-am decis sa-mi vad V40-ul si-l dau cu 6,500 Eur.E si pe PJ deci se deduce un TVA daca e cazul. 2000 an de fabricatie.In concluzie nu va mai aruncati asa la preturi. Vad ca se cer cate 9-10 mii eur pe masini din '99, 2000. E Volvo, corect, stiu ce inseamna asta ca doar le vand, insa sa incercam sa ne raportam la piata.

A, e doar o parare, nu tre sa-mi dati in cap acum  ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Vreau sa o dau, deoarece am gasit o oferta foare tare pentru un XC90.

Este masina unui prieten de al meu, mai are de plata la ea inca 15 rate de leasing si e din 2007.

Acum sper ca e foarte clar de ce vreau sa vand aceasta masina.

De moment, ce accept orice test, crezi ca sunt asa de nebun sa isi in EVINDETA!

Pa Pa

Nicusor, de ce esti asa disperat sa-ti vinzi masina??? Omul intreaba de o masina din 97 care poate o cumpara cu 4-5000 de euro si tu ii oferi una din 2002 de 9000 de euro. Si vad ca oricine intreaba ceva pe forum, hopa si tu cu oferta. Exista spatiu pentru vanzari, si daca te vede cineva asa de disperat sa scapi de masina isi face impresia ca e ultima cazatura... Ia-l doar ca pe un sfat!

On topic

Este un motor rezistent (cel de 1948cmc). Vezi sa mearga rotund, si verifica si nivelul uleiului sa vezi un eventual consum de ulei. Sa nu scoata fum albastru. Daca nu faci prostii (apa in motor, distributie rupta, lipsa ungere) nu prea au moarte motoarele astea.

Grija la uzura articulatiilor, mai ales puntea spate costa destul de mult sa o pui la punct.

Rugina nu exista daca masina nu a fost lovita si reparata pe genunchi.

Sa ai girja sa verifici toate echipamentele sa functioneze (clima, geamuri electrice, abs, centurile de siguranta, usile sa se inchida)

In rest, ca la orice masina SH vezi istoricul ei, cati proprietari a avut, cine este cel ce o vinde, grija la acte.. si o doza de inspiratie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now