dr_skepsys

2012 Info Tinichigerie/Vopsitorie

9 posts in this topic

Buna ziua.

Am parcurs forumul prin cateva sectiuni dar nu m-am hotarat unde ar fi mai bine sa scriu.

Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii mai noi (2012) despre un loc ok unde as putea sa efectuez operatii de tinichigerie/vopsitorie. Masina face aproape 10 ani si s-au adunat destule zgarieturi/ciobituri, elemente de recentrat.

Nu doresc vopsire totala dar cred ca mult nu mai am pana acolo, adica as avea de vopsit capota fata, spoilere fata-spate aripa dreapta fata si portiere partea stanga.

Apelez la sfatul vostru pentru ca strang de ceva vreme bani pentru operatiunea asta si nu as vrea sa "arunc cu ei in caini".

Chiar daca are considerabila varsta, masina vreau sa o pastrez in continuare si in consecinta as dori sa ma tina inca vreo 5-6 ani.

Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu2525....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu2525 recomand si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru indrumari.

Am incercat sa-l contactez pe numarul de mobil din semnatura dar nu a raspuns.

Am sa-i trimit un mesaj privat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Am scos masina "din mainile lui Claudiu". A iesit aproape noua pentru ca nu am vopsit si plafonul.

Sunt foarte multumit de lucrare si il recomand cu caldura.

Singura mahnire este ca mi-a intrat rugina serios in praguri, un lucru destul de ciudat pentru masina asta. Din pacate nu am avut obiceiul de a o spala prea des. Probabil de acum innainte o voi face.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Am scos masina "din mainile lui Claudiu". A iesit aproape noua pentru ca nu am vopsit si plafonul.

Pune si tu cateva poze :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Am scos masina "din mainile lui Claudiu". A iesit aproape noua pentru ca nu am vopsit si plafonul.

Sunt foarte multumit de lucrare si il recomand cu caldura.

Singura mahnire este ca mi-a intrat rugina serios in praguri, un lucru destul de ciudat pentru masina asta. Din pacate nu am avut obiceiul de a o spala prea des. Probabil de acum innainte o voi face.

Mai exact ce operatiuni de tinichigerie/vopsitorie ai facut? Poti sa dai si un cost informativ?

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai am schimbat aripa dreapta fata, aveam 2 portiere infundate si bara spate lovita pana la rezervor, curatat praguri si locuri pe unde se pare a inceput rugina, centrat capota.

De vopsit am vopsit-o integral.

Pret: 4000ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now