alexpopeystar68

Trapa S40 T4

13 posts in this topic

Am o problema : trapa nu se aliniaza cu plafonul in spate, e mai jos cu 0,5 -0,6 cm, in fata e corect; cine

stie cum se regleaza mecanismul trapei sa-mi spuna si mie? am sa pun si o poza daca e nevoie.

multumesc mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat : sunt doua suruburi torx care regleaza "balansul" trapei, adica

pozitia fata-spate; erau slabite de puteam sa le rotesc cu mana; trapa trebuie

aranjata corect sa nu intre apa pe langa acea garnitura de cauciuc, care e bine

sa fie curatata cu ceva spray, altfel praful se lipeste si lasa spatiu intre garnitura

si tabla; nu era mare scofala daca ma uitam si eu un pic mai atent ... de, mambooo...

CpNmTboooo!

Edited by alexpopeystar68
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] nu era mare scofala daca ma uitam si eu un pic mai atent ... [...]

Nu contează, toată lumea păţeşte, importantă e împărtăşirea soluţiei, mulţumim! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cipilika, te voi ruga pe viitor sa iti pastrezi vanzarile in bursa sau PM. Faptul ca te recomand nu ma opreste sa aplic regulamentul si sa iti dau warn.

Galaxy S on IceCream Sandwich

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde e cipilika? ba-i aici, ba nu-i aici ... :confused2:

sa inteleg ca asta e un repros? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu prea, dar daca tot ai postat, vreau sa-ti, spun (off topic) ca protectia de la

capota motor cumparata de la tine are o ruptura destul de mare, nu ma asteptam ...

topicul e despre trapa, ai vreo oferta aici si nu vad eu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

se schimba daca are probleme, nu se pune problema, daca imi dai un mesaj luni cu adresa o sa primesti alta, pentru ca vreau sa fie toata lumea multumita :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit protectia capota motor, e ok! multumesc mult, sper sa reziste la caldura degajata vara.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bucur ca sa rezolvat problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

legat de trapa, a mea suiera ca naiba in mers. e greu de schimbat garnitura cu una noua?

legat de protectia de la capota, eu am rezolvat cu material termoizolant de la brico, lipit cu adeziv....indiferent cat incalzesc al meu t4, capota are temperatura de afara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

legat de protectia de la capota, eu am rezolvat cu material termoizolant de la brico, lipit cu adeziv....indiferent cat incalzesc al meu t4, capota are temperatura de afara.

Ce fel de material ai cumparat? eventual pune o poza sa vedem si noi, astia cu T4 :smile: , da, ma rog, se pot uita si ceilalti posesori de Volvo , :thumbsup2:

multumim.

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce fel de material ai cumparat? eventual pune o poza sa vedem si noi, astia cu T4 :smile: , da, ma rog, se pot uita si ceilalti posesori de Volvo , :thumbsup2:

multumim.

Salut,

Destul de greu de pus o poza cu montajul pentru ca am lipit si protectia originala a capotei de materialul termoizolant pe care l-am lipit pe capota. Este un soi de burete dens care se vinde la ml si care are folie de aluminiu pe una din fete.

Am facut sabloane dupa spatiile dintre ranforsarile capotei, am decupat marerialul si l-am lipit. Cost total: 100 de roni 2 sau trei beri, era vara cand l-am lipit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now