780-ul

Ambreiaj,cruce cardan.....???

6 posts in this topic

:( Dragi posesori ai seriei 7 Volvo,imi puteti spune si mie acum la rece ce ar putea sa aiba tancutzul >:( meu pt ca ...dintr-o data adica mai bine zis treptat treptat intra greu in treapta I si cand plec de pe loc zici ca-mi pierd puntea spate,tremura toata masina.Ba mai mult un seara aceasta cand sa plec de pe loc n-am mai putut da I-a decat fff greu.La sprint daca trag de el sare ca si cand n-ar avea nimic,nu se tureaza si apoi s-o ia ci reactioneaza f prompt.In rest pot sa introduc in 2 in 3 in 4nu au nimic.Am vb cu dr.(mecanicul) lui si maine o sa se pronunte dupa ce-l pune pe canal.Insa eu vreau parerile voaste ca sa stiu....how much??(reparatia)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placa de presiune crapata suspectez eu. Sau disc deformat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine a avut simptome asemănătoare când s-a dus discul. Când l-am dat jos erau rupte niturile ÅŸi aveam ÅŸi un arc rupt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si de asemenea uiatsem sa va spun,ambreiajul daca il apas imi arunca piciorul sus, ca si cand ti-s uzate discurile de frana

Share this post


Link to post
Share on other sites

problema e cm des intalinta la modelele astea de la flansa care tine cardanul

se strica patrea de cauciuc care tine rulmentul se slabeste cauzand vibratii in axul cardanic la acceleretie

cat despre treapta inatai de viteza ar trebui teoretic sa se cupleze doar cand masina este pe loc sau viteza foate mica fortando

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vali940se ai avut dreptate.Mi-a fost dus tot kit-ul ambreiaj.Rulment place disc.Toate au inceput de la rulment.Le-am sch pe tote a fost un pic costisitor dar.....am revenit pe drumuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now