skipper2oo6

C30 camo?

3 posts in this topic

Salut baieti!

Rasfoind internetul am dat peste niste poze cu un C30 facut de Heico, winter edition, sa zicem; apoi am cautat mai multe idei asemanatoare, si am gasit un Gallardo, al unui schior (culmea suedez) care isi facuse un Gallardo, sa zicem winter camouflage, si arata mai mult decat superb. Si cum vine iarna, ma gandeam sa-mi fac cadou de sarbatori un autocolant de genul. N-am bani sa colantez toata masina, si (pentru ca am masina neagra) m-am gandit sa iau doar niste "pete" albe si gri, sa le aplic pe masina, sa arata asemanator cu Gallardo din poza. Acum nu pot sa-mi dau seama daca merita si daca arata ok, ceva pareri/idei? Si cum sa fac asta, ca sa nu fie nevoie sa trec pe la RAR?

Mersi, o zi buna!

post-4258-0-69800400-1352472627_thumb.jp

post-4258-0-16191600-1352472635_thumb.jp

Edited by skipper2oo6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preponderent masina ta tot neagra o sa fie. Deci cu rar-ul nu cred ca ai treaba. Doar sa nu exagerezi cu autocolantul.Ideea este ca modelul tau de inspiratie nu cred ca este facut cu autocolant si este pur si simplu vopsita. Nu stiu cum se comporta autocolantul la temperaturi scazute, umiditate etc. Sa nu inceapa sa se exfolieze colturile si apoi capata un aspect de ...altceva. Ce sa-ti spun...succes! :) Poate ne atasezi poze sa vedem si noi rezultatul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now