ovidiu xc 70

demontarea/montarea sticlei oglinzii exterioare

7 posts in this topic

Salut!

Oglinda mea de pe partea soferului nu se incalzeste (probleme cu rezistenta, presupun). Am cumparat alta oglinda (cu tot cu suport, motoras, carcasa) si ma tot invart pe langa ea: nu stiu cum se demonteaza sticla din clemele in care este prinsa. As trage de partea dinspre varf spre mine, dar mi-e frica sa nu o rup. Astept sugestii (exclus "angajeaza un hot" :help: )

Vadisul zice ceva? Merci,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa dai oglinda cu varful cat mai inafara, sa bagi 2 degete sub varful ei si sa incerci sa o scoti. In acest timp cu cealalta mana incearca s-o tragi catre varf(pui 3-4 degete pe suprafata oglinzii si tragi spre varful ei.) Eu asa am reusit. Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci, Zack si Dinoco!

Vineri, la Penny, demonstratie life!!! Montarea si demontarea oglinzii din partea soferului, plus montarea unui claxon! BONUS: demontarea grilei :smile:

Edited by ovidiu xc 70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmeaza cineva ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
post-820-0-04513100-1352880644_thumb.jpg
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin! Nu a filmat nimeni, ca era groaznic de frig si ar fi tremurat si stabilizatorul de imagine...

Gratie degetelor lui Zack si lui Minitehnicus (Fane), am o oglinda care se incalzeste si un claxon care ... asteapta sa fie folosit. Indicatiile de mai sus sunt foarte exacte - nu cred ca exista o solutie alternativa (si sigura).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta o sa-mi fie si mie de folos.

Multumesc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now