alexciciu

volvo 960 2.0 16v turbo-GPL

7 posts in this topic

Salut baieti. Sunt nou pe aici. Am un volvo 960 2.0 16v turbo din '92...ma cam rupe consumul...am fost si m'am interesat la cineva pentru o instalatie GPL. Surpriza. Raspunsul a fost ca nu se poate monta instalatie GPL pe acest model/motor. Care ar fi cauzele? Stie cineva vreun 960 cu motor 2.0 turbo pe GPL? Dauneaza daca fac "prostia" asta cu instalatia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a dat si niste argumente de ce nu se poate monta instalatia?

La Progas de la Buzau/Vernesti ai facut o intrebare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti. Sunt nou pe aici. Am un volvo 960 2.0 16v turbo din '92...ma cam rupe consumul...am fost si m'am interesat la cineva pentru o instalatie GPL. Surpriza. Raspunsul a fost ca nu se poate monta instalatie GPL pe acest model/motor. Care ar fi cauzele? Stie cineva vreun 960 cu motor 2.0 turbo pe GPL? Dauneaza daca fac "prostia" asta cu instalatia ?

Am aceiasi masina ca si a ta si acelasi tip de motor si am GPL pe ea,luata de pe un 940,care se spune ca a fost montata de fabrica.

De montat se poate monta si la tine,dar trebui sa gasesti un service bun.Eu inainte sa imi montez instalatia,am mai intrebat la service de instalatii GPL si pe unde am fost,toti mi-au zis ca se poate monta,doar ca trebui un reductor sau cam asa ceva,pt a mari debitul de GPl,fiind un motor turbo si kw multi.

Dar cit iti consuma de te-a speriat,mie imi ia doar 10%,una cu alta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a dat nici un argument. Scurt si la obiect :"nu se poate". In gandul meu "bine tataie" si am plecat. Problema e ca sunt din Tulcea si pe aici service'uri bune nu prea sunt. jhon81, i'mi consuma 10-12 mixt...depinde de cum merg. Daca maresc presiunea in turbina si un ECU, in cati caluti ajunge? Fara sa o fortez bineinteles, tin la masina asta mai mult decat tin la mine :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este si in Braila un service de montare gaz.Eu am pus la o alta masina si sunt foarte multumit de lucrare,instalatie.

Daca vrei detalii,let me know!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tin la masina asta mai mult decat tin la mine :smile:)

Si nu ne arati si noua masinuta ta,sa vedem la ce tii asa mult.

Eu stiu ca este o masinuta faina,dar poate vor si altii sa o vada!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuzati pauza asta in care nu am mai raspuns. Am avut o perioada grea...o sa pun si poze cu masinuta. de fapt...uitati aici :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now