Sign in to follow this  
Followers 0
aurevolvos60

Probleme acceleratie volvo s60

7 posts in this topic

daca cineva stie sa-mi zica si mie.am fost la reprezentanta si nu au gasit nimic din ceea ce ar putea fi ,am schimbat senzorul de pe rampa ,am schimbat pompa de inalta ,am schimbat filtre am bagat aer pe toate conductele de motorina si nimic,motorul tot asa face,adica cum il accelerez cum apare mesaj ca e scazuta presiunea de combustibil.oare sa nu fie senzorul de pe volantaaaa?astept mesaje multe si bune.va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verifica siguranta nr13 din portbagaj

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

au facut toate testarile ,dar au zis ca le trebuie timp si o sa le ia prin eliminare.

o sa verific,ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Sunt nou pe aici, am un S60 2.0 T din 2001 benzina. Am fost la spalatorie si idiotii au spalat si motorul, dupa aceea nu mai dadea scanteie pe o bobina (si nu avea putere deloc), le-am schimbat pe toate 5, am curatat bujiile si la fel, cand o virez maxim, pe loc, se opreste motorul, pe tester nu da nimic... Ati mai intalnit, da-ti mi va rog o parere, o solutie.

Va multumesc mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Sunt nou pe aici, am un S60 2.0 T din 2001 benzina. Am fost la spalatorie si idiotii au spalat si motorul, dupa aceea nu mai dadea scanteie pe o bobina (si nu avea putere deloc), le-am schimbat pe toate 5, am curatat bujiile si la fel, cand o virez maxim, pe loc, se opreste motorul, pe tester nu da nimic... Ati mai intalnit, da-ti mi va rog o parere, o solutie.

Va multumesc mult!

Ai rezolvat-o ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0