kristake

Sfat achizitionare v70

11 posts in this topic

Salutare, doresc sa achizitionez un v70 diesel, model pana in anul 2000, si ma inetreseaza daca pe aceste modele e motor pana in 2000 cmc. As dori un 4x4 si cum nu am avut nici un volvo nu stiu caracteristicile si dotarile acestor masini asa ca orice sfat e bine venit.

Alta solutie ar fi modelul 850 si v40 daca se poate as dori si pt aceste modele niste specificatii.

numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ,

nu stiu sa existe motor diesel de 2.0 pe V70 , decat ''celebrul '' 2.5 TDI de la AUDI care la Volvo a fost folosit cu codul B5252T . V70 XC era cu tractiune integrala doar cu ''benzinare '' !

Pentru mai multe informatii sper sa te ajute : http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_V70

Lectura placuta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul te-as sfatui sa-ti iei un V40 Benzina te scapa de unele dureri de cap .Diesel-ul este mai scump la intretinere si cu ceva bube .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te decizi pentru v70 xc awd din 99, cred ca te pot ajuta eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai pana la urma decizia mea ramane un benzinar de 2000 turbo, dar sunt interesat si de masina ta florin daca ai niste poze detalii si un pret

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei V70 4x4 cu motor de 2000cmc nimic mai simplu, gasesti asa ceva in Italia cu denumirea V70 R, are 4x4, are 2000cmc si fuge foarte bine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu. Exista si V70-ul de dinaintea celui al tau, 1997-2000 (din seria C70/S70 - facelift-ul la 850) care are motor de 2000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deocamdata ramasesem fixat pe germania cu adusul masinii, dar daca aveti ceva v70, v40 intre 1800cmc-2000cmc lasati un post si vedem, eu intru cam odata la saptamana cand ajung pe acasa, numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei V70 4x4 cu motor de 2000cmc nimic mai simplu, gasesti asa ceva in Italia cu denumirea V70 R, are 4x4, are 2000cmc si fuge foarte bine .

Da' ăla nu-i benzină? B5204T3/-4...

Omu' vrea diesel.

LE: Pardon, acu' văzui că în primul mesaj vrea diesel şi, pe urmă, spune că vrea benzină.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now