CarpeDiem07

Siguranta nr.13 din portbagaj?

8 posts in this topic

Ce rol are siguranta nr. 13 din portbagaj? La mine lipseste! Am Volvo S60 D5 163 cp an 2002.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incalzitorul filtrului de motorina - 15A

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine lipseste, afecteaza lucrul asta, ce afecteaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am verificat astazi locul unde intra siguranta nr. 13 portbagaj, este loc gol, nu se baga siguranta acolo, este doar locasul, fara cleme metalice in care sa intre siguranta. Locuri libere unde pot intra sigurante mai sunt 9, 10, 11, 15, astea ce rol au?

Share this post


Link to post
Share on other sites

9. Portiera dreaptã spate: acþionare electricã a geamului,

blocare acþionare geam........................ ............................ 20 A

10.Portiera stângã spate: acþionare electricã a geamului,

blocare acþionare geam........................ ............................ 20 A

11.Rezervã ............................................... .................................. -

12.Rezervã ............................................... .................................. -

13. Încãlzitorul filtrului de motorinã ............. ............................ 15 A

14. - ........................................................... .................................. -

15.Rezervã ............................................... .................................. -

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt valabile si la Volvo S60 D5 163 CP din 2001-2002? Am verificat astazi locul unde intra siguranta nr. 13 portbagaj, este loc gol, nu se baga siguranta acolo, este doar locasul, fara cleme metalice in care sa intre siguranta.

Edited by CarpeDiem07

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite aici manualul sau si gasesti in el toate sigurantele si releele din masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now