Sign in to follow this  
Followers 0
alin s60

cd player original

5 posts in this topic

Salut,am un s60 cu cd player ce are butoane 3CH, OFF si PROLOGIC,astazi mi-a sarit cafea in aceste butoane si in cele de schimbat melodia si de derulare..nu mai functioneaza aceste butoane acum....aveti idee am vreo sansa sa le curat pe dinauntru?va rog ajutati-ma!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Se poate demonta si curata. Sau sa incerci macar insa daca nu mai merg.... e cam trist, inseamna ca a intrat in ele si nu stiu daca le mai poti curata/repara

!! Atentie! Sa scoti borna de la baterie intai si sa astepti cateva minute.

Daca nu scoti borna, ai sanse sa iti apara eroare la airbag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se curata fara probleme, doar dai jos "casetofonul" atentie la baterie cum a scris Vali mai sus, dupa care desfaci doar fata, are 2 suruburi cruce in lateral dupa care clipsuri, in prealabil desfaci toate butoanele (tragi spre tine) .

Cu fata data jos separi partea electronica de fata propriuzisa (ai vreo 12 suruburi mici) dupa care speli fata pt ca butoanele (switchurile) nu prea au cum sa se strice si teoretic trebuie sa functioneze corect, mai mult ca sigur butoanele de plastic se lipesc de fata, pur si simplu lasi la inmuiat fata in apa calda (nu fierbinte), speli fiecare buton in parte cu o periuta de dinti si ai rezolvat problema .

Succes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A MERS!!!!va multumesc ptr raspunsuri am urmat sfatul lui bogdan si a mers!!!o zi buna!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti fie de bine si sa-ti citeasca orice CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0