Sign in to follow this  
Followers 0
Bodo

In cautarea mufei de Infocenter,am gasit asta...

4 posts in this topic

Salutare,am un Volvo S40 2.0 T din 08/1999 motor B4204 t2 si m-am apucat sa caut in bord in spatele casetofonului aceea mufa care se supune ca este pentru infocenter,in speranta ca o sa pot face legaturile pentru calculator de bord.Spre dezamagirea mea nu am gasit mufa alba care ar trebuii sa fie acolo asa cum am vazut in alte poze,in schimb am gasit alta mufa care habar nu am ce este.

Are cineva habar la ce foloseste aceasta mufa verde, s-au mufele pentru infocenter difera de anii de fabricatie,tin sa mentionez ca suportul si mufa pentru senzorul de temperatura exterior le am.

Aici va las cateva sa vedeti desre ce e vorba,astept parerile voastre.

O zi buna!

post-5305-0-69366000-1361626402_thumb.jppost-5305-0-46188300-1361626419_thumb.jppost-5305-0-77015100-1361626433_thumb.jp

Edited by Bodo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mufa verde, daca vine din partea dreapta , cum te uiti la consola, cred ca este de la butonul ce comanda blocarea usilor din spate(pentru copii).In ultima poza, in gaura respectiva vine senzorul de temperatura iar mufa de acolo este mufa in care vine bagat acelasi senzor de temperatura exterioara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In partea de sus am un o multime de fire ce traverseaza bordul care sunt infasurate in aceea protectie de panza,iar acest cabul este o ramificatie din acele cabluri si pare sa vina dinspre stanga (bord).post-5305-0-95593800-1361632865_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...cred ca aia este.Nici eu nu am acel buton, am doar mufa...deci nu pot fi sigur 100% de ce am zis.Dar dupa ce si cum am cercetat eu...doar butonul ala ar fi putut fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0