Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dr_skepsys

Suport pentru casetofon

7 posts in this topic

Caut sa cumpar acel soclu de plastic - suport pentru casetofon. Vreau sa schimb casetofonul original al masinii cu ceva mai din zilele noastre :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai exact ce? Sertarasul care sa acopere golul ramas de la trecerea de la 2DIN la 1DIN?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel de la VOLVO e in jur de 100RON, si contine si un covoras de cauciuc si ceva mini-buretei plati ca sa nu vibreze intre CD-Player si consola. Gasesti si mai ieftin, pe la 10-20RON, dar nu-mi mai aduc aminte site-ul acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cautat sa ma exprim mult mai pe intelesul la tot romanul.... :P

fac cinste cu o bere daca te ajuta la reimprospatarea memoriei...stau cu casetofonul nou in sertar de vreo 2 luni si nu am cum sa-l montez  :-[

fostul proprietar mi-a spus ca l-a aruncat  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu precep!  ;D

are latimea casetofonului, dar nu ar trebui sa aiba una din marginile de sus sau de jos mai inalta ca sa acopere gaura care ramane de la casul original care are 5 kg...

sau asta e asa ca un buzunaras ca sa poti utiliza spatiul gol ramas... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Casul original este 2DIN

Daca folosesti un casetofon "normal" 1 DIN, adica inalt doar cat jumatate fata de cel original, ramane un gol care trebuie umplut... cu un spatiu de depozitare ca si cel din poza.

Asa era si la V40-ul meu avariat la care fostul proprietar trecuse de la cassul original la un mp3 player JVC 1DIN.

Share this post


Link to post
Share on other sites