nionut76

Trancanit si scartaieli scaune fata

4 posts in this topic

Salut. Am o problema. Cand merg cu masina pe drumuri foarte denivelate si mai ales cu viraje am un fel de trancanit in scaunele fata care sunt rabatabile. Banuiesc ca datorita uzurii in timp e posibil sa apara astfel de scartaituri si trancanel dar ce vroiam eu sa va intreb....se poate remedia acest zgomot? Stiu ca si la Golf am avut 2 usi si la fel se auzea. Este asta buba scaunelor rabatabile? Se poate remedia, demonta, strange anumite suruburi, unge ceva? Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

scartait am si eu in scaunul dreapta fata, mi-a aparut cam la vreo 10,000 km. Un amic s-a uitat si a zis ca e un surub care s-ar putea strange, dar inca nu mi-am facut timp sa investighez problema in amanunt.

Daca rezolvi ceva, posteaza te rog pe forum, sa stiu si eu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

scartait am si eu in scaunul dreapta fata, mi-a aparut cam la vreo 10,000 km. Un amic s-a uitat si a zis ca e un surub care s-ar putea strange, dar inca nu mi-am facut timp sa investighez problema in amanunt.

Daca rezolvi ceva, posteaza te rog pe forum, sa stiu si eu :smile:

Salut, cu siguranta. Oricum am intrebat poate sunt si altii patiti. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cumva ţi-a fost activat WHIPS-ul?

Nu, este un zgomot parca de uzura. Scartait si alte chestii de la rabatat scaunele. Stiu ca si la alta masina in 2 usi aveam la fel dar nu mi-am batut capul pentru ca era auto de companie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now