Heimdallr

La mulţi ani maghiarilor de pe forum!

9 posts in this topic

Cu ocazia zilei naţionale a Ungariei, să le urăm la mulţi ani tuturor maghiarilor de pe forum!

La multi ani!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La multi ani !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, La Multi Ani ,am stat 15 ani in Budapesta,si personal eu nu am simtit nici macar un pic de ura din partea lor,peste tot pe unde am avut de rezolvat ceva,am fost tratat la fel ca si unul de-al lor,ceea ce nu pot spune insa despre italieni..........

Cu ocazia zilei naţionale a Ungariei, să le urăm la mulţi ani tuturor maghiarilor de pe forum!

o mica greseala.......ziua nationala a Ungariei este pe 20 august,atunci cand are loc acel renumit foc de artificii,15 martie este de asemenea sarbatoare nationala si semnifica inceputul razboiului de independenta.......scuze.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

La multi ani tuturor... cu exceptia sefilor lor, care agita apele . In rest, cum spuneti si voi oameni de treaba, asa ca La multi ani !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 Martie este 'Ziua maghiarilor de pretutindeni', aşa că 'La Mulţi Ani' alor noştri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario, 20 august e Sf. Ştefan, 23 octombrie mai e zi naţională, vezi: http://en.wikipedia.org/wiki/Public_holidays_in_Hungary

http://hu.wikipedia....éknapok_listája

nu vreau sa ma contrazic cu tine....in schimb daca vorbesti limba,mi-ar place sa schimbam cateva cuvinte,eu iti spuneam din ceea ce stiu de acolo,nu de pe net,dar de fapt spune si acolo nu?15 martie.....az 1848-as forradalom ünnepe,si 20 august......az államalapítás ünnepe,dupa cum spune acolo 15 martie,numai din 1990 a fost declarata zi de sarbatoare nationala....

nemzeti unnep-sarbatoare nationala

Edited by mario74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ştiu vorbi deloc maghiară, îmi pare rău.

nu conteaza,oricum un gest foarte frumos din partea ta in ceea ce priveste deschiderea acestui topic!!!!!!cel putin pentru mine!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu personal nu sint un mare patriot si nici nu prea mă interesează prea tare zilele nationale , dar apreciez gestul.......aşa că din partea mea aveti un ..... Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now