Sign in to follow this  
Followers 0
Guest avaleriu2000

reparare motoras stergatoare faruri

11 posts in this topic

momentan atasez cateva poze pe parcurs ce mai evoluez va ti la curent!!

post-0-12877846516205_thumb.jpg

post-0-12877846518504_thumb.jpg

post-0-12877846520715_thumb.jpg

post-0-12877846523225_thumb.jpg

post-0-12877846525439_thumb.jpg

post-0-12877846528282_thumb.jpg

post-0-12877846530526_thumb.jpg

post-0-12877846532799_thumb.jpg

post-0-12877846535135_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super omule.......am si eu o problema la stergatorul din dreapta....motorasul functioneaza dar stergatorul se mai opreste din cand in cand si se aude cum zdragane o rotita...uzata probabil......numai ca mi s-a parut mai complicat de demontat ......daca ai vreun sfat ref. la demontare ascult ;D.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu te-as sfatui dar daca ai timp vreo 2-3 ore iti spun cum , e mai complicat

dar merge, nu-ti trbuie mare lucru ,niste chei de 10,13 si rabdare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc....cheile si rabdarea sunt ok, indemanarea nu e problema......m-ar interesa mai mult daca a mai trebuit sa demontezi si altceva pt a ajunge la motoras si nu in ultimul rand daca e ceva pe acolo, vreo siguranta, vreo bucatica de plastic care poate creea probleme eventual se poate rupe.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt cateva chesti de desfacut am sa fac poze cand am sa-l pun la loc sa vezi concret etapele!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:thumbsup2::occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut opus

daca doresti sa scoti motorasul cel de pe partea soferului trebuie sa scoti bateria afara , pe exterior unde ai stergatorul in capat este o piulita se desface pentru scoaterea bratului de stergator ,scoti si furtunasul ce da apa , scoti ornamentul., si ai sa vezi 2 suruburi ce tin motorasul fixat le desfaci

pe interior desfaci incuietoarea capotei pentru a putea ajunge mai usor la suruburile farului (2suruburi) ,dupa ce ai eliberat locul dai farul jos 4 suruburi ,scoti farul si impingi tija stergatorului si scoti motorasul .motorasul este mufat demufezi si ai terminat

  problema DELICATA  este la cel de pe partea stanga pentru ca nu prea ai loc aceleasi suruburi,, eu am desfacut si doua suruburi din masca din fata ca sa fac loc la eliberarea motorasului, te echipezi cu mult calm ca iti va trebui sincer  ;D ;D

post-0-1287784656536_thumb.jpg

post-0-12877846567683_thumb.jpg

post-0-12877846571102_thumb.jpg

post-0-12877846578378_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc....................ma apuc saptamana viitoare........si va spun ce reusesc sa repar ..sau sa distrug :D.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

nice , daca nu ne logam pastram pozele utilizatorilor , frumos acum trebuie sa ma uit la postare ca

Guest_avaleriu2000_* frumos . a trebuit sa fac alt cont , nice volvo -club , drepturile postarii unde sunt ? sau ce se posteaza intra direct i proprietate//,???]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca ce se posteaza ramane aici, cu tot cu poze, cu bune si cu rele, cam asa functioneaza un forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0