Sign in to follow this  
Followers 0
KPAX

Ce fel de amortizoare

5 posts in this topic

Domnilor m-am confruntat cu o problema legata de amortizoare. Sincer sa fiu nu m-am documentat inca pe net si de aceea astept de la Dvs. o parere si anume:

Problema consta in faptul ca trebuie sa-mi schimb amortizoarele pe fata. Nu ca ar fi o mare problema insusi operatiune dar ce ma framanta pe mine e faptul ca, in toamna le-am schimbat pe cele de pe spate si am pus Koni sport, acum cand am comandat pe fata problema mi-au adus de 2 ori Koni dar nici de cum pentru masina mea. erau pentru modelul de pana-n 2001. Dilema este ce ma fac acum. Pot sa eau altele dar vreu tot sport si eu ma bazam pe Koni. Dar cum nu pot fi aduse ce-mi recomandati in schimb si daca afecteaza trenul de rulare sau stabilitatea masinii daca pun amortizoare sport marci diferite.

Din cate stiu eu nu ar trebui sa fie vre-o problema dar totusi as vrea sa aud si ceva pareri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa pui ce amortizoare vrei atata timp cat au uzura ~ egala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In speta, poti sa pui amortizoare diferite fata spate, important e ca stanga-dreapta sa fie la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

incearca la alt distribuitor, sau eventual caute tu codul pt amortizoarele KONI de fata exact pt masina ta, pe partsforvolvos, si spune-l alora de la magazin ca sa nu iti mai aduca gresit.

daca tot te-ai orientat spre sport ar fi pacat sa nu iei la fel si pe fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema e ca din cate am inteles Koni in romania nu mai are distributie directa sau ceva de genu asta doara daca faci comanda din afra si asa mai departe. Oricum 10x pentru sfaturi. Sa vedem ce decizie iau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0