Guest Diablo

Am nevoie de ceva ajutor

4 posts in this topic

buna,

Sunt Sorin din Alba, am un volvo s40 2002 diesel 1,9, si as vrea sa va intreb ceva, daca aveti cunostinta de cauza:

- mi sa stricat geamul electric pe usa spate dreapta, am desfacut capitonajul si am observat sa este "busit" cablul, intrucat motorasul functioneaza, aveti idee unde as putea face rost de cele necesare sa imi repar geamul? (am incercat la o gramada de firme de dezmebrari degeaba, iar la reprezentante ma tot "paseaza" de la un numar de telefon la altul)

- in luna a 5-a trebuie sa imi fac revizia, si cu iarna asta ma cam pus in cap cu bucsaraiele, aveti cunva cunostinta de unde sa comand ceva piese(on-line sau telefonic) la preturi originale acesibile? (la noi, adica Campeni/Alba, firmele de piese auto cer preturi de te sparg la piese care nici macar nu sunt originale)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Sorine! Problemele tale nu par deloc grave... ;)

"Deci": 1. Ce inseamna ca e "bushit" cablul? Nu ai curent pt alimentarea motorasului, e "agatat" si rupt, s-a topit ceva pe acolo?

2. Pentru "bucsharaie"  :D ia legatura cu Alex (Midnight Caller)  si vei avea o surpriza placuta... :yahoo:

Keep in touch!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna avx,

"busit" cablul = sau rupt spire din cablu, nu mai este tensionat, cred ca sau rupt si ceva suportul a mansonului, dar de rupt nu e rupt, iar motorasul functioneaza :)

apropo :D cum iau legatura cu Alex (Midnight Caller) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cucu-bau ;D Vezi ca ai nr. meu in stanga-jos, langa locul de "bashtina" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now