horica85

BUCSI FATA VOLVO S60

7 posts in this topic

SALUT AM O INTREBARE CINE MA POATE AJUTA CU UN SET DE BUCSI FATA PENTRU VOLVACHELE MEU CA AM INNEBUNIT NU GASESC MAI NIMIC SI TOTI ZIC CA NU STIU NIMIC DE LA MAGAZINE .

MAI ZILELE TRECUTE AM SCHIMBAT AMORTIZOARE FATA PLACUTE DICURI BIELETE ANTIRULIU SI PE DREAPTA FATA CAND IAU O GROAPA CLAMPANE IAR PE DRUM DREPT NU SE AUDE NIMIC :) INAINTE DE A SCHIMBA PIESELE MAI SUS MENTIONATE NU SE AUZEA NICI PSS IAR ACU MA DISPERA LA MAXIM :cursing: SI BANUIESC SA FIE BUCSILE IAR DE FLANSE CEI DE LA SERVIS MI-AU ZIS CA MAI MERG AS VREA NISTE BUCSE SI DE POLIURETAN DACA SE POATE SA AFLU UN PRET LA UN SET s+d COMPLET

VA MULTUMESC ANTICIPAT

Share this post


Link to post
Share on other sites

SI DE CE TIPI LA NOI ?!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

sz sciriam de la servici si calcu de acolo are butonu de caps lok scos ca femeile sa nu il mai apese :laughing7:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te pot ajuta cu mare placere, da-mi un PM (mesaj privat) cu datele masinii sau seria de sasiu si CE BUCSI ai nevoie exact :)

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau de aici, din poliuretan: http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=2_546_385_390&products_id=7793

Există un magazin în jud. Cluj care ţi le aduce la un preţ foarte rezonabil, aproximativ echivalentul preţului de achiziţie de pe site plus transportul din GB, deci ca şi cum le-ai comanda tu direct de acolo. Are preţuri de bun simţ spre deosebire de ceilalţi negustori din ţară.

ok multam fain si magazinul cum se numeste

am rez cu bucsile am fost ieri sa imi reglez directia la un service respectabil in brasov si mi-au zis ca nu am nimic la bucsi si cica ar fi un amortizor (noi de 1 sapt ) montat incorect deorece e mai sus cu 20 mm si azi ma duc sa il verivice dar vreau sa schimb busaraia pe poliuretan prt linistea mea sufleteasaca :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tre sa fie niste profesionisti astia de ti-au montat amortizoarele gresit, nici nu stiam ca se pot monta gresit DAR omul cat traieste invata . Sa faci niste poze daca poti ca tare sunt curios ce poti gresii cand montezi un amortizor, adica 20 mm sunt 2 cm iar 2cm e mult de tot .

Share this post


Link to post
Share on other sites

poze nu am facut dar la Am. stanga fata saiba de sub flansa de cauciuc a fost pusa cu degajarile in sus si trebuia sa fie cu ele in jos iar asta a modificat inaltimea Amortizorului ci 20 mm vizibil si daca ridicai capota si te uitai la cele doua amortizoare iti dadeai seama ca cv nu era bn dar au rez pb fara comentarii si alte dicutii acum mg perfect

Edited by Midnight Caller
Iti cumparam o tastatura noua de ziua ta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now