prroga

Diagnoza V40 1.9 TD fabr 2003

8 posts in this topic

Salutare stimati colegi,

Am o intrebare foarte scurta: unde pot sa pun masina pe tester in Bucuresti?-Eventual sa se si priceapa nitel la Volvo. Cred ca am pierdut cam 40% din puterea motorului. Ieri mergea de te ungea la inima si azi zici ca am motor de dacia 1300. Fum nu scoate (inca)

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! Ia legatura cu Bogdan G sau Alex (Midnight caller)...ai datele de contact aici, pe forum. Bafta!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am cu ce sa fac diagnoza la 1.9D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa incerc eu sa o pun pe un DiCE sa vedem daca se leaga la ea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ BOGDAN...Deh mai sefu' , daca esti in "trend" cu soft-urile...Probabil folosesti deja 2013... :thumright:

Nici eu cu 2011 A nu pot sa vad "managementul" motorului...Stiu ca merge 2010 D...il am si pe ala insa "lepra" din mine n-a catadicsit nici in ziua de azi sa-l instaleze... :D

Sa ne revedem sanatosi & numai bine! :occasion14:

@ALEX...Se leaga...se leaga...Daca este din 2003/115HP are D4192T3 ( acelasi motor ca al meu -D4192T4, DAR remapat pt cativa "ponei" extra ;D ).

Edited by avx

Share this post


Link to post
Share on other sites

avx poti sa mi dai un mecanic bun in buzau sa mi schimbe variatorul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AVX, o merge la tine, la mine ba merge ba nu merge si atunci am renuntat sa mai fac diagnoza la acest model . Si la Alex tot asa, merge greu, ba merge, ba nu merge dar el este mai ambitios, eu nu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine merge greu pe 2010 d (oricum masina mai noua de 2009 nu am avut ) si asa cand dau sa citeasca mai multe in timp real se blocheaza tot programul (dar am altceva care merge :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now