marshall

Probleme HU-650

20 posts in this topic

Va salut din nou!

Problema arata cam asa: daca am avut inspiratia sa schim cd-ul sau sa introduc unul dimineata cand aparatul este rece inseamna ca ascult si altceva decat radio. Asadar problema apare si persista din momentul in care s-a incalzit unitatea.Uneori ,rece fiind nu preia cd-ul de la prima melodie si sunt nevoit sa derulez la urmatoarele 4 ,5 piese, da cd-ul afara, cu mesajul :cd error si il introduc indarat si de 20 30 de ori pana i se face mila de mine si pleaca.

Am curatat lentila cu un cd de curatare dar fara succes.

O varianta ar fi sa il schimb cu un altul care stie 5.1 dolby ,sau sa montez o interfata de ipod.

La voi, toate bune ? fara cd error? :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca cu un cd original. La fel face si al meu cu cd-uri pirat. La cele originale, fara prea multe zgarieturi, nu face figuri. Eu oricum am renuntat si am luat un YATOUR. Simuleaza magazia de cd-uri si citeste mp3 de pe stick, card sau aux. Costa in jur de 300 de lei si meritat toti banii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yatour nu merge la HU noi (650, 850) .

Trebuie reparata unitatea optica sau cumparat un aux in de la imiv.ca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu ce am spus Ionut, cu al lui Marshall nu merge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conteaza foarte mult tipul de ipod pe ca re il pui langa IMIV? ma refer la calitatea sunetului in special.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred sa conteze foarte mult, sincer sa fiu IPOD nano 3 imi pare ca se aude cel mai bine dar nu se mai gasesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc @Bogdan , O saptamana productiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit IM IV dar cu cablul care face legatura cu HU grersit , imi trebuia unul cu 8 si 8 pini , nu 8 si 13. Am gasit unul de la o magazie de cd si maine operez din nou .

Mor de nerabdare sa vad cum se aude! O seara placuta tuturor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ajung la Biserica , ai o lumanare de la mine @Bogdan G!Am savarsit montajul ,cu ipod nano 3 gen........se aude de 5 ori mai bine ca orice cd original,parca am schimbat toata linia audio. Multumesc pentru sfaturi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu multa placere si merci de lumanare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut dragi colegi! De ceva vreme HU -ul nu mai este iluminat ,cu exceptia ecranului .toate comenzile functioneaza bine inclusiv cele de pe volan.am incetcat sa il desfac dar nu am reusit sa-l separ de modulul de clima si mai departe nici vorba , tare mi-as dori sa nu mai orbecai noaptea prin bord!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai desfacut intai unitatea de clima ? Este sub ea un "decor"de plastic care se scoate(tragi de el) apoi ai 2 suruburi care prind unitatea de clima . Eu nu am Hu la masina , dar cred ca este la fel.

Cel mai bine cauti pe youtube ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ai o problema de comunicare intre CEM si HU. Iluminarea butoanelor se face pe CAN, iar iluminarea displayului este clasica. Probabil ca nici comenzile pe volan nu mai merg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai discutat despre comenzile de pe volan Ionut, functioneaza perfect.Undeva este un contact imperfect sau intrerupt deoarece la un moment dat si-a revenit din senin, dupa care a murit iar.Multam de info Cristi , L-am demontat de cateva ori din bord in 4 minute ,greutatile apar dupa ce il scot din gaoace... am desurubat nenumarate suruburi , am relaxat nenumarate cleme dar fara rezultat , zici ca sunt sudate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum spuneam eu am alt cd player

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumoss Ionut!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now