SorinCurteanu

Reparatii mocheta auto

8 posts in this topic

Se ocupa cineva cu reparatii de mocheta auto? Practic am o gauta in mocheta de la mers fara covorase pe locul soferului (de la calcaie) si ma intereseaza sa repar acea zona.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu o am rupta de vro 20 cm sa speram ca ne juta cnv (u pot sa fac rost de spuma de pardoseala auto numai ca este din doua componente si trebuie mixata unde lucrez eu se fac scaune auto dar pt gama agricola si avem acea spuma care o foloseste Volvo VW Audi)

Citeste regulametul.

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o spuma speciala sa inteleg? :(

Eu ma gandeam ca acolo merge folosita si spuma izolatoare (ca aceea de la instalari termopane).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu acolo e o spuma de inalta densitate si treebuie pusa in crapatura si va expanda la fel ca spuma de termopane numai ca est e o problema trebuie sa ai grija la mocheta si nu o sa iasa bine colegi mei de la serviciu au spus ca se va umfla destul de tare si trebuie presata foarte bine pentru a obtine densitatea corecta asa ca eu o sa experimentez sper sa revin si cu poze

Edited by horica85

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu acolo e o spuma de inalta densitate si treebuie pusa in crapatura si va expanda la fel ca spuma de termopane numai ca est e o problema trebuie sa ai grija la mocheta si nu o sa iasa bine colegi mei de la serviciu au spus ca se va umfla destul de tare si trebuie presata foarte bine pentru a obtine densitatea corecta asa ca eu o sa experimentez sper sa revin si cu poze

ai reusit sa faci ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , te pot ajuta doar cu o bucata de spuma din scaun , sa o lipesti in locul celei vechi.

Spuma noastra nu se poate mixa acasa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , te pot ajuta doar cu o bucata de spuma din scaun , sa o lipesti in locul celei vechi.

Spuma noastra nu se poate mixa acasa :(

de asa ceva am de unde sa fac rost.. ma interesa special pentru podea :)

eh.. asta e.. mersi oricum :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now