Swift

Placa integrate

13 posts in this topic

Buna ziua am avut un accident recent am fost lovit in aripa stanga fata langa far si am realizat ca mi s-a spart o cutie cu o placa cu integrate cam de 10 cm patrati si nu stiu ce ar putea fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai masina echipata cu xenon OEM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este motorasul de reglaj far!

Share this post


Link to post
Share on other sites

momentan nu am poza

Ai masina echipata cu xenon OEM?

Nu am xenon pe masina

Daca ai webasto este de la el.

Da am sirocou pe masina dar nu imi merge pentru ca e dusa ceva bujie ( asa am cumparat masina ) nu stiu exact si am inteles ca e greu sa ajungi la ea trebuie sa desfaci mult din motor.

Momentan nu am poza dar am sa fac o poza si o sa o postez maine sau poimaine.

Cred ca este motorasul de reglaj far!

Am si stergatoare pe far , ar putea fi si asta dupa cum m-am gandit , dar am sa revin cu o poza.

Edited by Swift

Share this post


Link to post
Share on other sites

10cm2 inseamna 3.16 cm X 3.16 cm iar in acest caz nu poate sa fie decat motorasul de reglaj inaltime far .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am reusit sa atasez pozele cu integrata la Galeria mea de poze.

Edited by Swift

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din poza ,dupa ce piese are plantate este vorba de un modul(calculator) de ..ceva. :smile: .Daca colegii cu S60 stiu clar ca in zona stinga fata a masinii se gaseste aux.heating modul ,atunci asta este.Are 3,4 pini parca mai deplasati dar in rest se prezinta bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da este vorba de modulul incalzirii auxiliare (CPM), din pacate nu se vinde carcasa separat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da este vorba de modulul incalzirii auxiliare (CPM), din pacate nu se vinde carcasa separat .

Problema e alta , arata ea bine dar ma avea din cate mi-au zis colegii ( de la electronica ) ca aveam si o bobina care din pacate s-a dus , carcasa am reusit sa-i construiesc dintr-o carcasa de traductor. Daca as gasi undeva schema electrica m-ar ajuta poate as reusi sa fac o bobina si sa o pun acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti sigur ca iti functiona incalzirea auxiliara atunci merita investitia, daca nu chiar muncesti degeaba . Din experienta mea dupa 5-6 ani trebuie schimbat "kitul arzator" asa ca nu stiu daca merita investitia .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti sigur ca iti functiona incalzirea auxiliara atunci merita investitia, daca nu chiar muncesti degeaba . Din experienta mea dupa 5-6 ani trebuie schimbat "kitul arzator" asa ca nu stiu daca merita investitia .

Nu e o prioritate am avut altele de investit acuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now