Vali P V 70

Intrare in familia Volvo

57 posts in this topic

E autoutilitara (LKW, trecut in brief), modificata in Austria; are grilaj metalic despartitor in spatele scaunelor din fata, care se sprijina pe un pod metalic, adus in continuare podelei portbagajului. Geamurile sunt acoperite cu folie, imobilizate si izolate la interior cu pasla, iar la exterior, spre rama, cu un silicon/mastic care imita chederul. Dezavantajul este ca as avea nevoie de mai mult spatiu pentru scaunul soferului...

Edited by Magua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taie grilajul si dai scaunul mai in spate :D. Glumesc si eu am un Caddy de munca, care are grilaj in spatele scaunelor si parca nu ma impac cu pozitia la volan. Daca dau scaunul prea in spate trebuie sa tin spatarul drept, sau tin spatarul inclinat si scaunul mai in fata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca te uiti cu atentie la Caddy vezi ca e facuta cu cap, in zona soferului tabla e deformata mai mult iar in zona pasagerului mai putin . Astfel soferul poate da scaunul ceva mai in spate decat pasagerul care sta ca-n bucatarie . :D

@Magua, sa inteleg ca tu ai in acte trecut :utilitara cu 2 locuri . ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

N1, da!

Altfel n-o luam; taxa la xc70 D5 2401cc, 226g CO2, din 2003, autoturism M1 este de peste 8000 euro, iar la autoutilitara N1 doar vreo 350! Cred ca este exemplu perfect pentru gogomania din spatele taxei! Si trebuie profitat de asta; pe forumul Toyota (parca...) am vazut ca unii deja se orienteaza spre adus Landcruiseruri pe care le transforma in serviceuri autorizate in autoutilitare, pentru vreo 1000 euro!

Edited by Magua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intreb pt ca am vazut XC90 autoutilitara cu 5 locuri .

Si impozitul e mult mai placut in regim de autoutilitara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te gandesti, este varsta bravurii si a "impresiilor". Si eu acum 7 ani, aveam o Dacia 1310 si mergeam cu ea numai blana (afara) si saraca nu mergea mai mult de 130-135 km/h, dar trageam de ea cat puteam. Daca ajungea la 200 km/h sigur atat ma duceam si eu!

Ai mare dreptate , cred ca cei care nu trec prin asta pot fi numiti exceptii !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari tuturor . Sunt incantat sa fiu printre voi ca proprietar a-l unui volvo v70 model 2012 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now