Guest andreealica

Buna, sunt Andreea!

16 posts in this topic

Tinand cont de faptul ca sunt noua membra si ca am fost avertizata ca nu m-am prezentat, o fac acum.

Ma cheama Andreea, am 34 ani si sunt posesoarea nunui Volvo S40 din 2004. Imi pare foarte rau ca v-am gasit deabia acum, cand incerc sa scap de masina... S-ar putea, cunoscandu-va pe voi, sa ma razgadesc, desi acum Volvo-ul l-am scos la vanzare si am un Infiniti. Ce sa va spun despre mine? Lucrez in publicitate si asta imi ocupa tot timpul ;)

Imi plac masinile, am condus foarte mult, atat aici cat si in afara, prietenii imi spun ca eu conduc ca un barbat, dar scap de amenzi ca o blonda  ;D

Daca aveti voi intrebari, va raspund cu drag!

Pup pe toti,

Andreea

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare!

prima intrebarea este: de ce vinzi volvoul?

o alta, daca poti sa mi raspunzi, nu te ai simtit mai "puternica" si mai stapana pe situatii in conditiile in care conduceai volvoul decat, noua achizitie? n ai remarcat vreo diferenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ne-ai gasit.....ne bucuram si noi :wave::hello2:......pastreaza Volvoul......ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand vand Volvo-ul pentru ca au trecut aproape 4 ani de cand il am si eu, deobicei nu tin masinile mai mult de 2 ani, ceea ce inseamna ca Volvo-ul mi-a placut cel mai mult. In al doilea rand, luandu-l din primul lot de "noul" S40 am avut ceva probleme, mai precis primii 2/3 ani am cam stat cu masina prin service... In ceea ce priveste intrebarea legata de siguranta, cum sa-ti spun, cu Volvo am ramas de 2 ori fara frana in Bucuresti (pompa de vacuum), asa ca nu a fost cea mai ok intrebare. Anyway, imi place masina si daca ar fi existat sistemul de buyback la Primus as fi schimbat-o cu C70. Si inca ceva, de un an de zile oscilez intre a o vinde sau nu... Cred ca e clar ca mi-e greu sa ma despart de Volvo!

Totusi, crede-ma ca te simti foarte "stapana" de la inaltimea unui SUV de clasa Infiniti-ului!

Toate cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Bine-ai venit printre noi, Andreea si totusi speram ca pe viitor sa te vedem intr-un S80... Sau de ce nu C30 ? ;)

    Cum prima dragoste nu se uita niciodata, nu conteaza ce masina ai, esti binevenita printre noi cat timp ai anumite sentimente pentru aceasta marca. Da, si intr-un SUV te simti foarte bine, dar putea sa fie si un XC90 D5 !

    E adevarat, primul lot a avut probleme cu turbina...mai precis cu o piesa de pe-acolo, si reprezentanta a ales sa o schimbe cu totul... Presupun ca ai avut 2.0D-ul, al carui motor este 2.0HDI-ul de la Peugeot... Cu pompa de vacuum... nasol moment. De ce nu i-ai dat in judecata si nu ai cerut alta masina ? Bine ca n-ai patit nimic !!!

    @fetele de pe forum: ce d-zeu toate sunteti cu capul in jos in poze surorilor ? Viata-i frumoasa !!! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru urari tuturor!

Dupa cum am scris, am stat destul cu masina in service-ul Volvo, asa ca am avut sansa sa ma plimb cu mai toate masinile de acolo (avand ceva pile prin zona auto au fost foarte draguti cu mine...). Cel mai mult mi-a placut C70-ul si cel mai putin C30. Ai dreptate, am un 2.0D. In ceea ce priveste "reparatiile" oferite de Volvo pentru toate problemele create, am primit garantie nelimitata cat masina este la mine, dar nu din tara ci de la compania Volvo din Belgia (reprezentanta Volvo pt Europa), in urma unei sesizari scrise de a mea, acum 2 ani... In Romania doar dadeau din umeri!

Inca odata, va multumesc si promit sa fiu cat de activa pot, in limita timpului disponibil!

Va sarut pe toti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut o cu S 40 ciul!

asta a fost sa fie, numai datorita conceptului de comercialitate al celor de la ford care achizitionasera cu cativa ani inainte pachetul majoritar al societatii volvo.

noroc cu "ramasitele"  - autentice volvo - persoanele fizice din administrare care au mai "reparat" imaginea emblemei, inainte de a astepta interventia oficiului pentru protectia consumatorului.

cu toate ca eu sunt parte din S 60 ciul meu si, el ma completeaza, la drum fiind o singura entitate, trebuie sa recunosc ca pe viitor ne mai putem astepta la surprize neplacute. dar, nu vreau sa ma gandesc la ele si gata!

adevarul este ca nu ma pricep asa de bine la masini.

stiu insa ce imi doresc in primul rand de la o masina si anume, sa aiba liniile caroseriei perfecte pentru dimensiunile sale.

odata mi am dorit sa apar si eu intr un SUV.

apoi mi am dorit sa mi vad sotia intr unul.

dupa ce am reusit sa cunosc mai bine oamenii si am reusit sa le citesc mesajele non verbale, am inteles ca o persoana care isi cumpara un SUV, vrea sa transmita mesajul "i get the power", mesaj care creaza o distanta sociala, intrucat mesajul transmis de pe o anumita pozitie sociala, in conditii de relativitate, nu este echivalent cu mesajul de putere rezultat dintr o personalitate puternica. pentru asta nu am ales nici modelul S 80 care exprima o stare de bunastare de nivel superior, care, deasemenea are tendinta de a tine la distanta unele persoane.

puterea trebuie sa fie simtita de cei din jur cand cel puternic zambeste, nu cand cand cel care se crede "puternic" arunca banii pe masa.

astfel, ma pot bucura cu adevarat de relatiile de prietenie si, nu numai sa cred asta, nestiind de fapt pana unde poate ajunge bucuria, sau, bucuria sa fie numai de o parte.

tot ce am scris mai sus despre exprimarea non verbala, se poate completa cu o comunicare (verbala) corespunzatoare si atunci totul va fi O.K.

adica O Killed!!!!!!!!!!!

sunt curios pana la urma la ce masina o sa ramai!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andreea, tu stii ce e mai bine pentru tine. Fa ceea ce iti dicteaza inima, nu numai ratiunea.. Chiar daca vinzi S40-ul poti ramane pe volvo-club.ro si sa mai interactionam. Dupa cum am vazut si eu, oricine e bine-venit aici, indiferent ca are sau nu Volvo, ca are Infiniti sau Peugeot. Sper ca Midnight Caller sa-mi dea dreptate. Ramai cu noi, indiferent de decizia pe care o vei lua!! Sper sa scoti un pret bun pe S40, in caz ca-l vinzi, doar e Volvo. Succes!

P.S.: Si noi te pupam!   ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesante lucruri!

ele trebuie analizate, apoi verificate informatiile daca sunt autentice, facuta sinteza si apoi compararea cu lucrurile asemanatoare din perioade diferite de timp, dupa care, calcule paralele de scadere a ce ai pierdut din ce ai castigat intre timp si vazut cu ce ai ramas, atat material(bunuri, valori), cat si spiritual(sentimente, emotii) si abia apoi aleasa varianta cea mai multumitoare.

cat despre ultimul meu loc de munca, spun ca a ramas acelasi din anul 1995 si nu m ar deranja daca as iesi de aici la pensie, pentru ca, desfasor o activitate profesionala dinamica pentru care consider ca am aptitudini, durata serviciului este de 8 ore zilnic, 5 zile pe saptamana, in care am incluse si 3 ore de sport iar la sfarsitul saptamanii sunt liber.

nu in ultimul rand, vreau sa spun ca eu sunt domn si altii sunt domni pentru mine, potrivit principiului simetriei, numai in relatiile de servici.

in rest, indiferent de varsta sau pozitie sociala, eu sunt, simplu - nelu sau, nu sunt deloc, asta depinde de interlocutor ("domnule") parola.

P.S.

am o rugaminte la tine, daca poti si vrei sa ma ajuti!

pentru ca am vazut ca ai acces la link uri diverse, lumineaza ma!

1. de ce unii oameni isi ascund identitatile dupa unele neidentificabile, aleatorii?

2. este varianta asta mai buna decat cea a identificarii dupa un cod de bare?

mentionez ca nu vreau sa supar pe nimeni cu aceste intrebari. tine ti cont de varsta mea si de faptul ca nu am lucrat(pe) si nu am avut un calculator pana la varsta de 30 ani.

multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa se supere administratorii pe noi ca suntem offtopic, dar nu-i asa ca oferim informatii interesante? deci o chestie buna ar trebui sa-si gaseasca locul oriunde.

http://www.nexusmagazine.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=26&limit=1&limitstart=2

De asemenea veti gasii informatii aici despre oameni care au averi colosale si doar bani virtuali. Nu exista conturi si bani la vedere..... Suntem prea mici sa intelegem ca sunt altii mai mari ca noi......Iar cand ajungi mare iti doresti sa uiti ca ai fost mic.....Deh....Natura umana are multiple variabile dinamice.... Inchipuiti-va ca am asista la o sinucidere in masa daca s-ar dovedi irevocabil ca exista si alte fiinte inteligente in spatiu.... Toate doctrinele crestine ar pica instantaneu..... Ar fi un dezastru la scara planetara.... Asa ca e mai bine sa credem ca ceea ce nu stim nu ne afecteaza..... Iar cei care stiu....cunosc si implicatiile si nu pot ramane in prima linie..... Ce ar insemna ca o tehnologie de comunicatii sa poata in acelasi timp sa zapaceasca "inamicul" dar sa asigure in acelasi timp o comunicatie sigura pentru mine? Daca lumea ar stii ca eu am acesta tehnologie nu as fi cautat permanent? Asa ca e mult mai bine si uman sa raman in umbra....Ma rog nu eu..ca eu sunt mic....cel ce e mare.....

Iar referitor la a ramane sau nu pe forum, NU CONDITIONEAZA NIMENI aceasta actiune de proprietatea unei masini.....Experienta ta in publicitate poate fi utila in orice directie am privi  ;)

@roco - Pentru tine eforturile de a avea masina....este un vis implinit! Ramane sa aspiri spre mai mult. Ma bucur cand aud de oameni care isi implinesc visele in ciuda eforturilor la care sunt supusi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@parola, ATENTIE..cea mai buna masina este cea pe care o ai  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

orice ne lumineaza, este bine venit.

cel putin din partea mea, nu trebuie sa ti faci griji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ceea ce priveste c70-ul... sunt de acord cu tine. Intentionez sa-mi iau si eu una, dar nu ma indur sa-mi vand s60-ul, care, contrar parerilor unora, e o masina foarte fiabila (eu nu am avut probleme majore).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Andreea, nu vinde Volvo-ul ...unde mai gasesti tu un forum cu atiti pinguini ( vezi site-ul recomandat de nea Parola)...sau daca tot vrei sa o vinzi ,cumpara tot Volvo...

          Bine ai venit printre noi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit Andreea!...ma gandesc ca poti ramane si daca vinzi S40 cu 2 conditii:ori iti pui o sigla de Volvo pe Infiniti ori promiti cu manutza pe inima ca iti vei mai lua un Volvo cat de curand...ca noi te trecem pe caiet,sa stii.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now