melciu

Trepidatie usoara la oprire

31 posts in this topic

Gata, am rezolvat. Era o piatra care se prinsese pe ceva suport si batea foarte tare :) A scos-o de acolo si nu mai suna deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@melciu, bine ca ai rezolvat totusi sa sti ca "trepidatie" si "bataie" sunt doua cuvinte destul de diferite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius, din cauza acelei pietre care batea, masina trepida foarte tare. Ignorand zgomotul, trepidatia

se simtea foarte in masina. Tremura tot bordul, volanul,schimbatorul etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROBABIL -BARDURA-CA PIETRICICA NU ERA,facea corp comun -motor caroserie-si transmitea trepidatia motorului la caroserie ,si de aici tot bilciul

interesant e :cum a ajuns bolovanul acolo?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am patit si eu ceva similar la Solenza lu' mama soacra,de se speriase femeia ca nu stia ce s-a rupt la masina.

Cand colo,un pietroi a ajuns intre scut si baie,fiind intepenit.Explicatia a fost ca se merge pe drum mai accidentat si de acolo misteriosul "corp strain".

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROBABIL -BARDURA-CA PIETRICICA NU ERA,facea corp comun -motor caroserie-si transmitea trepidatia motorului la caroserie ,si de aici tot bilciul

interesant e :cum a ajuns bolovanul acolo?

Habar nu am, in ziua aia am circulat doar prin oras. Fusesem cu cateva zile in urma pe un drum de tara...poate de atunci. Era o piatra cu diametrul de aprx 5cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now